Víkend bude příjemný, v pondělí si připravte deštník, říká o počasí meteoroložka

Počasí nás čeká typické listopadové
Počasí nás čeká typické listopadové
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 11. 2020

Počasí o víkendu se ponese v duchu pravého podzimu. Ačkoliv během dne teploty porostou, už v pondělí hrozí déšť a mrholení. A podle meteoroložky Dagmar Honsové bychom si neměli zapomenout připravit deštník. "Bude pršet a teploty budou do 11 stupňů Celsia," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz.

Jako celek budou čtyři týdny - od soboty po úterý - teplotně průměrné, míní meteoroložka. A od běžných hodnot pro tuto část roku by se neměly odchýlit ani množstvím srážek.

"Zatímco sobota a neděle budou poměrně vydařené dny, kdy se oblačnost bude protrhávat výrazně místy na polojasno a odpolední teploty budou stoupat až ke 13 stupňům Celsia, tak v pondělí budeme potřebovat deštník, protože přes naše území bude přecházet frontální systém, nad naším územím bude pršet a teploty budou do 11 stupňů Celsia, tak na úterý 17. listopadu , kdy v minulém roce jsme sčítali teplotní rekordy a teploty stoupaly přes 18 stupňů Celsia, tak letos budou maximálně do 10 stupňů Celsia a bude převládat oblačná až zatažená obloha ráno s mlhami," prozradila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.