Víkend bude příjemný, v pondělí si připravte deštník, říká o počasí meteoroložka

Počasí nás čeká typické listopadové
Počasí nás čeká typické listopadové
Foto: Pixabay.com

Počasí o víkendu se ponese v duchu pravého podzimu. Ačkoliv během dne teploty porostou, už v pondělí hrozí déšť a mrholení. A podle meteoroložky Dagmar Honsové bychom si neměli zapomenout připravit deštník. "Bude pršet a teploty budou do 11 stupňů Celsia," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz.

Jako celek budou čtyři týdny - od soboty po úterý - teplotně průměrné, míní meteoroložka. A od běžných hodnot pro tuto část roku by se neměly odchýlit ani množstvím srážek.

Jaro už sice začalo, ale počasí na to zatím moc nevypadá. Česko se od začátku dubna dočkal...

"Zatímco sobota a neděle budou poměrně vydařené dny, kdy se oblačnost bude protrhávat výrazně místy na polojasno a odpolední teploty budou stoupat až ke 13 stupňům Celsia, tak v pondělí budeme potřebovat deštník, protože přes naše území bude přecházet frontální systém, nad naším územím bude pršet a teploty budou do 11 stupňů Celsia, tak na úterý 17. listopadu , kdy v minulém roce jsme sčítali teplotní rekordy a teploty stoupaly přes 18 stupňů Celsia, tak letos budou maximálně do 10 stupňů Celsia a bude převládat oblačná až zatažená obloha ráno s mlhami," prozradila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.