Víkend bude skokem zpátky do léta. Teploty mohou atakovat 30 °C, bouřky přijdou v neděli, říká Dagmar Honsová

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: KAREL KOPÁČ / CNC / Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 18. 8. 2021

Jako by letní počasí připomínalo spíše aprílový duben. Od tropických teplot dochází k prudkému ochlazení a naopak. Přesto, že nový pracovní týden přinesl citelný pokles teplot, který hodně lidí v druhé polovině letních prázdnin zaskočil, o víkendu by se mělo opět oteplit. "V neděli by mělo být polojasno, odpoledne při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Vypadá to, že teploty vystoupají na 25 až 29 °C – uvidíme, jestli se to zastaví těsně pod třicítkou nebo jestli ji překročí," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Třetí srpnový týden začal sice příjemnými teplotami, o to větší rozdíl to ale byl o den později. V západní části republiky se ochladilo dokonce až na 14 °C a v porovnání s dlouhodobým normálem teploty poklesly o 4 až 6 °C – někde dokonce i o 10 °C a více. Další změnu přinese nadcházející víkend, kdy by počasí mělo opět připomínat léto.

"V pátek by se teploty měly pohybovat mezi 21 až 25 °C, zřejmě se dočkáme zpátky letní hodnoty. Mělo by být rozhodně méně oblačnosti, zítra se sem začne nasouvat oblast vysokého tlaku vzduchu. Bude polojasno až oblačno ojediněle s přeháňkami hlavně na horách. V sobotu očekáváme 23 až 27 °C, měla by být nádherná a převážně polojasná. V neděli pak bude polojasno, odpoledne při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Vypadá to, že teploty vystoupají na 25 až 29 °C – uvidíme, jestli se to zastaví těsně pod třicítkou nebo jestli ji překročí," sdělila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že bouřky by měly přijít až na samotném konci týdne.

Počasí posledních dní nebylo přímo tropické, nyní se ale třicítky vrátí. Teploměry budou u...

"Bude se to ještě upřesňovat, ale teď to vypadá v neděli na lokální bouřky – zejména v horských oblastech. Měly by však zůstat ještě bez výstrahy, silné bouřky očekáváme rozhodně v pondělí na vlnící se studené frontě," dodala konzultantka počasí pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.