Víkend bude skokem zpátky do léta. Teploty mohou atakovat 30 °C, bouřky přijdou v neděli, říká Dagmar Honsová

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: KAREL KOPÁČ / CNC / Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 18. 8. 2021

Jako by letní počasí připomínalo spíše aprílový duben. Od tropických teplot dochází k prudkému ochlazení a naopak. Přesto, že nový pracovní týden přinesl citelný pokles teplot, který hodně lidí v druhé polovině letních prázdnin zaskočil, o víkendu by se mělo opět oteplit. "V neděli by mělo být polojasno, odpoledne při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Vypadá to, že teploty vystoupají na 25 až 29 °C – uvidíme, jestli se to zastaví těsně pod třicítkou nebo jestli ji překročí," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Třetí srpnový týden začal sice příjemnými teplotami, o to větší rozdíl to ale byl o den později. V západní části republiky se ochladilo dokonce až na 14 °C a v porovnání s dlouhodobým normálem teploty poklesly o 4 až 6 °C – někde dokonce i o 10 °C a více. Další změnu přinese nadcházející víkend, kdy by počasí mělo opět připomínat léto.

"V pátek by se teploty měly pohybovat mezi 21 až 25 °C, zřejmě se dočkáme zpátky letní hodnoty. Mělo by být rozhodně méně oblačnosti, zítra se sem začne nasouvat oblast vysokého tlaku vzduchu. Bude polojasno až oblačno ojediněle s přeháňkami hlavně na horách. V sobotu očekáváme 23 až 27 °C, měla by být nádherná a převážně polojasná. V neděli pak bude polojasno, odpoledne při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Vypadá to, že teploty vystoupají na 25 až 29 °C – uvidíme, jestli se to zastaví těsně pod třicítkou nebo jestli ji překročí," sdělila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že bouřky by měly přijít až na samotném konci týdne.

"Bude se to ještě upřesňovat, ale teď to vypadá v neděli na lokální bouřky – zejména v horských oblastech. Měly by však zůstat ještě bez výstrahy, silné bouřky očekáváme rozhodně v pondělí na vlnící se studené frontě," dodala konzultantka počasí pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.