Reklama:

Víkend ještě přinese déšť a bouřky, další týden už ale nastane letní změna

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Martina | Redaktorka a korektorka
[email protected]
Publikováno: 31. 5. 2024

Už v pátek začne počasí u nás ovlivňovat tlaková níže. "Na západ území přinese vydatné a trvalé srážky. Během pátečního odpoledne se mohou místy vyskytnout i bouřky, které budou doprovázené přívalovým deštěm o intenzitě až kolem 30 milimetrů. Postupně začne v západní polovině Čech trvale a vydatně pršet – do sobotní 8. hodiny ranní se budou špičkové srážkové úhrny zastavovat na 60 milimetrech," uvedla konzultantka počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že hodně srážek a oblačnosti očekáváme po celý víkend a ještě i počátkem příštího týdne.

Reklama:

V sobotu bude zataženo až oblačno, déšť a místy bouřky. "V Čechách místy srážky vydatné a trvalé. Na Moravě a ve Slezsku místy až polojasno. Ranní teploty 14 až 9 °C. Denní teploty 15 až 22 °C, při trvalých srážkách 15 °C, na východě až 22 °C," vylíčila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, jaký bude první volný den tohoto týdne.

V neděli si počasí nachystá oblačno až zataženo s deštěm nebo přeháňkami, místy bouřky. Ranní teploty 13 až 9 °C. Denní teploty 15 až 22 °C, při trvalých srážkách 15 °C, na východě až 22 °C.

Reklama:

Výhled na první červnový týden

V pondělí bude oblačno až zataženo s deštěm nebo přeháňkami, místy bouřky. Ranní teploty 13 až 9 °C. Denní teploty 15 až 20 °C.

V úterý lze očekávat oblačno s přeháňkami, ojediněle bouřky. Ranní teploty 13 až 9 °C. Denní teploty 18 až 22 °C.

Od středy přijde střih. "Bude polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 13 až 9 °C. Denní teploty 20 až 25 °C," popsala středeční den odbornice přes počasí pro ŽivotvČesku.cz s tím, že oblačnosti bude během dne rychle ubývat a rtuť teploměru začne stoupat nahoru, těšit se tak můžeme na letní teploty.

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno. Ranní teploty 13 až 9 °C. Denní teploty 22 až 26 °C.

V pátek je možné se připravit na jasno až polojasno. "Ranní teploty 13 až 9 °C. Denní teploty 22 až 26 °C," doplnila meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, jaké teploty budou panovat v závěru prvního červnového týdne.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: