Víkend přinese bouřky, se srpnem přijde ochlazení, říká meteoroložka. Popsala, jak moc klesnou teploty

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Showpix
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 7. 2021

Poslední červencový víkend přinese mírné ochlazení. Zatímco v sobotu se déšt bude vyskytovat především na jihu území, v neděli už přeháňky a bouřky můžeme čekat po celé republice. "Hned počátek srpna přinese ochlazení," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová a upřesnila, jak moc budou teploty klesat.

Ještě v pátek se teploty mohou vyšplhat nad tropických 30 °C, o víkendu už ale k této hranici nedosáhnou. "Do konce července nás počasí bude lákat k vodě – v odpoledních maximech naměříme letní teploty, hned počátek srpna ale přinese ochlazení," nastínila meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz počasí budoucích dnů.

Už o víkendu přijde mírné ochlazení, v pondělí se teploty nevyšplhají ani na 25 stupňů. Po celou dobu se pak budou objevovat v Česku přeháňky, déšť a bouřky, zprvu jen na jihu, poté po celé republice.

"V sobotu bude oblačno až polojasno, na jihu území místy déšť, přeháňky a bouřky. Ranní teploty budou mezi 17 až 13 °C. Odpolední teploty vystoupají na 23 až 27 °C. Bude vát slabý proměnlivý vítr, který v bouřkách zesílí," popsala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz sobotní počasí.

"V neděli bude oblačno až polojasno, místy déšť, přeháňky a také bouřky. Na jihu čekáme až zataženo a srážky budou četnější. Ranní teploty budou opět mezi 17 a 13 °C. Odpolední teploty pak v rozmezí 23 až 27 °C. Foukat bude slabý proměnlivý vítr, v bouřkách zesílí," uvedla meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz.

Větší ochlazení přijde v pondělí, tepleji bude jen na východě území. "V pondělí bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty čekáme v rozmezí 16 až 12 °C. Odpolední teploty mezi 19 až 23 °C, na východě až 25 °C a foukat bude mírný severozápadní vítr," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.