Víkend se ponese ve znamení deště a podprůměrných teplot. Už za chvíli ale opět udeří vedra. Kdy se léto vrátí, určila meteoroložka

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 7. 2022

Teploty v posledních dnech byly na červenec podprůměrné a ani víkend nepřinese změnu. Deštník a pláštěnka budou praktickými pomocníky, které bude dobré mít po ruce. "Chladné severozápadní proudění budeme skloňovat v sobotu i v neděli," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová a předpověděla, kdy se vrátí léto.

Léto si v posledních několika dnech dává pauzu. Teploty se pohybují pod letním průměrem, oblačnost je vysoká a srážek je požehnaně. Čtvrtek byl z celého týdne nejdeštivějším dnem a v pátek se dá očekávat alespoň malá změna.

"Také pátek bude teplotně podprůměrným dnem. Ale srážek i oblačnosti už bude o poznání méně než ve čtvrtek. Frontální systém vystřídá výběžek vyššího tlaku vzduchu. Nejvíce oblačnosti bylo hned zpočátku dne, postupně bude docházet k ubývání oblačnosti a k ustávání srážek. Páteční odpoledne tak bude na většině území polojasné, přeháňky očekáváme pouze ojediněle. Odpolední teploty 20 až 24 °C, tedy pod letní hranicí," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

V průběhu víkendu nelze očekávat návrat letních či tropických teplot. Volné dny tak nebudou lákat k vodě a kvůli dešti zřejmě ani k procházkám. V sobotu ráno se navíc může ochladit až na 8 stupňů Celsia a je třeba si dávat pozor i na ojedinělé mlhy.

"Chladné severozápadní proudění budeme skloňovat také v sobotu i v neděli. V sobotu bude nejméně oblačnosti hned po ránu, polojasno nebo skoro jasno, jen ojediněle mlhy. Už během dopoledne bude docházet k přibývání oblačnosti na polojasno až oblačno a ojediněle přeháňky. Odpoledne bude oblačno, přechodně až zataženo a přeháňky na většině území. Odpolední teploty 20 až 24 °C, tedy pod letní hranicí. V neděli bude oblačno až polojasno, místy přeháňky. Ranní teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 18 až 22 °C," upřesnila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, jak bude o víkendu, a připojila předpověď na příští týden.

V pondělí bude oblačno až polojasno, místy přeháňky. Ranní teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 19 až 23 °C.

V úterý bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 21 až 25 °C.

Ve středu bude polojasno. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 23 až 27 °C.

Ve čtvrtek bude polojasno. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 24 až 28 °C.

pátek bude jasno až polojasno. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 25 až 29 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.