Víkendem odstartuje koupací sezona, teploty budou atakovat magickou hranici. Odbornice prozradila, kde má voda nejvíc stupňů

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Michal Brož | Hlavní editor
[email protected]
Publikováno: 8. 6. 2022

Po deštivém týdnu přijde krásná víkendová odměna v podobě nebe téměř bez mraků a teplot, které se dají bez přehánění označit za letní. Zároveň už začíná stoupat i teplota přehrad a koupání už nebude jen pro otužilce. Kde je voda nejteplejší, prozradila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Víkend přinese návrat léta. Díky oblasti vysokého tlaku vzduchu, která počasí v Česku ovlivní, bude převážně slunečné počasí s letními teplotami. V neděli v odpoledních maximech přitom předpověď hlásí až 29 °C. K letním radovánkám a koupání bude lákat i zvyšující se voda v přírodních nádržích. "Její teplota se pohybuje nejčastěji mezi 19 až 21 °C, nejvyšší teploty hlásí Nové Mlýny, Slapy a Vranov," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

V sobotu bude jasno až polojasno, v Jeseníkách a Beskydech zpočátku dne až oblačno, tam ojediněle přeháňky. Ranní teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 22 až 26 °C.

V neděli bude jasno až polojasno, během dne při přechodně zvětšené oblačnosti na horách ojediněle přeháňky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 25 až 29 °C.

Hned od pondělí začne docházet místy k přibývání oblačnosti, ojediněle bude potřeba počítat i s deštěm, přeháňkami nebo bouřkami. Letní teploty vydrží do středy, poté začnou klesat. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.