Víkendové počasí ve znamení enormních teplotních rozdílů: Co Česko čeká, předpověděla Dagmar Honsová

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 1. 2022

Víkendové počasí je ve znamení citelných teplotních rozdílů mezi teplejší západní polovinou území a ledovou Moravou a Slezskem, uvedla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

"Teplotní rozdíly byly patrné už od sobotního rána. V 7 hodin ráno Ústecko hlásilo až 4 °C, Ostravsko -2 °C. Také během noci na neděli bude počasí u nás pod vlivem frontálního rozhraní, které bude přinášet teplotní rozdíly mezi teplým západem - kde teploty zpravidla nebudou klesat pod nulu a mrazivým východem území, kde naměříme až -9 °C," uvedla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

A teplotní rozdíly budeme skloňovat také v neděli. "Na západě území teploty vystoupí až k 6 °C, na východě budou většinou zůstávat lehce pod bodem mrazu. Nedělní odpolední teploty v Čechách 1 až 6 °C, na východě území mezi -1 až 1 °C," zdůraznila respektovaná meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz.

Teplotní rozdíly očekáváme ještě během pondělí. Ani srážky se nám vyhýbat během víkendu nebudou - převládat bude oblačno až zataženo, místy déšť a přeháňky nebo déšť se sněhem, od vyšších poloh sněžení. "Na Moravě a ve Slezsku bude sněžit i v nížinách," dodala Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.