Viktor Preiss o roli hamižného hodináře: Pohádky jsou nesmrtelné, napsat dobrý příběh je dřina

Herec Viktor Preiss
Herec Viktor Preiss
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 11. 2020

Jeden z nejlepších českých herců Viktor Preiss (73) je v pohádkách častým hostem a role zloduchů si užívá. Určitě si pamatujete na roli vychytralého správce v legendární pohádce S čerty nejsou žerty z roku 1984. O Vánocích budete moci Preissovo herectví obdivovat v pohádce Hodinářův učeň.

Česká televize pro své diváky chystá bohaté pohádkové Vánoce. Na Štědrý den uvidíte Vojtu Kotka v pohádce O vánoční hvězdě. Na První svátek vánoční se v televizní premiéře představí pohádka Hodinářův učeň. Na Druhý svátek vánoční pak Česká televize představí Lindu Rybovou v pohádce O léčivé vodě.

"Vymyslet a napsat originální příběh je kumšt. Pohádky jsou nesmrtelné, ale ten žánr není bezedný. Některé motivy a schémata se chtě nechtě opakují a vzájemně podobají. Pohádka režisérky Jitky Rudolfové je ale v mnoha ohledech atypická a originální. A já doufám, že je to dobré znamení," uvedl k pohádce Hodinářův učeň Viktor Preiss.

Ten v příběhu o lidské odvaze a štěstí hraje hamižného hodináře, který se v příběhu honí za bájnými hodinkami osudu, které umí předpovědět smrt. V roli romantického páru se představí Dana Droppová a Michal Balcar. Diváky určitě upoutá také rtuťovitý hostinský v podání Miroslava Krobota.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.