Vila Radovana Krejčíře se prodala. Za trosky kdysi luxusního sídla dal zájemce 21,3 milionu. Promluvil realitní expert

Vila v roce 2014 před požárem
Vila v roce 2014 před požárem
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 11. 2021

Středočeské Černošice se mohou těšit, že vilový komplex kontroverzního uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře (52) má nového majitele. Osmý pokus o prodej objektu se povedl. Exekutor snížil vyvolávací cenu na 21,05 milionu korun a zájemce se konečně ve veřejné elektronické dražbě nenašel. Vyplývá to z informací na portálu e-drazby.cz. Jméno vítěze dražby nebylo zveřejněno. Pro ŽivotvČesku.cz situaci okomentoval realitní expert Jiří Hanousek, který se zabývá prodejem nemovitostí pro náročné. Před samotnou dražbou uvedl, proč komplex čekal na nového majitele tak dlouho.

"Mohlo to být historií. Každý v republice ví, kdo tam žil a nikdo nechce s tou minulostí být spojovaný. To je jeden z možných důvodů. Jednou z variant je, že vilu koupí investor, který historii nezná a možná ho ani tolik nezajímá. Myslím si, že dnes je řada lidí, které by mohlo naopak lákat koupit něco tak kontroverzního," řekl pro ŽivotvČesku.cz úspěšný prodejce realit Jiří Hanousek, který se před časem postaral o prodej skvostu Hřenska, objektu bývalé plynárny, za sumu 30 milionů korun.

Podmínkou připuštění k úterní dražbě bylo také složení dražební jistoty 10 milionů korun. Nejmenší částka, kterou bylo možné přihodit nad dražební cenu, bylo deset tisíc korun. Tuto možnost dva zájemci několikrát využili v posledních vteřinách dražby.

Vila Radovana Krejčíře je aktuálně zabezpečená a kvůli incidentům z minulosti je každý den hlídána policií. Znalci v roce 2017 ohodnotili cenu objektu na 97 290 000 korun.

Krejčířova vila se v roce 2019 potýkala s požárem. Vandaly zdevastovanou nemovitost odhaduje znalecký posudek na 42 milionů korun. Cenu ale srazil zmíněný požár. Vlastníkem byla doposud podle katastru Krejčířova manželka Kateřina Krejčířová. Nemovitost byla zatížená zástavním exekučním právem.

Vila kontroverzního podnikatele má celkem 743 metrů čtverečních a dalších 333 čtverečních metrů připadlo na klub, jehož součástí byla squashová hala či vinný sklípek. Radovan Krejčíř koupil nemovitost, kterou během dvou let zrekonstruoval, v roce 1998. V objektu bylo i akvárium se žralokem.

Redakce ŽivotvČesku.cz avizovala, že se dražba bude konat na konci listopadu. Osmý pokus se povedl. Nejnižší částka ke koupi byla 21 057 000 korun.

Krajský soud v Praze letos v červnu zamítl žalobu, kterou se manželka odsouzeného podnikatele snažila dosáhnout přepsání vily na stát. Krejčířova rodina tvrdí, že nemá prostředky na to, aby se o vilu starala. Podle Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových ale takový přepis není možný, protože je objekt součástí exekuce.

Krejčíř uprchl v roce 2005 z Česka během policejní prohlídky právě z prodané vily. Od roku 2007 žije v Jihoafrické republice, kde je od listopadu 2013 ve vězení.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.