Viroložky Pekové se zastal její manžel: Jsem přesvědčen, že problém koronavirus zmizí, říká

Viroložka Soňa Peková
Viroložka Soňa Peková
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 9. 2020

Mnozí mají v živé paměti vyjádření viroložky Soni Pekové, která je přesvědčena, že žádná druhá vlna epidemie nebude. Plošně mezi lidmi se koronavirus rovněž šířit nebude. Teď se jí zastal její manžel, lékař Miroslav Pek. Pro ŽivotvČesku.cz poskytl vyjádření o tom, jak to s koronavirem v Česku bude.

"Jsem přesvědčen, že problém koronavirus zmizí. Koronavirus tady může být tisíce let, stejně jako tu jsou ostatní koronaviry, tento tady bude taky, ale nebude problémem," vysvětlil lékař Miroslav Pek pro ŽivotvČesku.cz, který souhlasí s vyjádřením své manželky, že problém COVID-19 do Vánoc zmizí z celé planety.

Viroložka dříve uvedla, že se v Česku nedá mluvit o tom, že nastala nějaká první vlna. Podle ní je totiž vlna něco, co člověka, populaci, smete. A nic takového se vlastně v epidemiologickém slova smyslu v Česku nestalo," uvedla Peková.

"Nevidím důvod, v čem by se měl lišit přístup ke koronaviru a k jiným respiračním virům. Nemyslím si, že by se měly zanedbávat ostatní diagnozy, které jsou, ať už infekční či neinfekční," zdůraznil manžel viroložky pro ŽivotvČesku.cz s tím, že jde o nafouknutou bublinu a za slovy své manželky stojí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.