Vít Klusák vysvětlil, proč syn Andreje Babiše narušil předvolební mítink ANO a konfrontoval otce

Andrej Babiš mladší na mítingu ANO
Andrej Babiš mladší na mítingu ANO
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 9. 2021

Premiér Andrej Babiš, který právě dnes slaví 67. narozeniny, měl s hnutím ANO naplánovaný předvolební mítink v Ústí nad Labem. Ještě ráno netušil, že na mítink v bojovné náladě dorazí jeho syn Andrej Babiš (38). Právě junior má být klíčem k vyšetřování kauzy dotací na farmu Čapí hnízdo. Premiér byl ze setkání se synem zaskočen. Emotivní chvíli na mobilní telefon točil režisér Vít Klusák (41), který juniorovi dělal doprovod. Právě režisér Klusák pro ŽivotvČesku.cz vysvětlil, proč se v Ústí nad Labem objevili a proč k setkání s premiérem došlo. "Domlouvali jsme, že tam zajedeme na polévku. Když jsme tam přijeli, tak se parkoviště hemžilo policisty, ptali jsme se, co se tam děje, nechtěli nám to říct," řekl Vít Klusák s tím, že šlo o náhodné setkání.

Na zahájení kampaně hnutí ANO v Ústí nad Labem premiér Andrej Babiš dlouho nezapomene. Během předvolebního setkání se totiž před hotelem Větruše nečekaně objevil jeho syn a pustil se s otcem do emotivní konfrontace.

"Táto. Jak se cítíš, proč jsi mi ublížil s tím Protopopovem," křičel mimo jiné Babiš mladší na svého otce, který zkoprněl a mlčel. Ze setkání otce a syna vzniklo několik fotek a videí, protože na místě byla početná skupina novinářů. Video na mobilní telefon pořídil také režisér Vít Klusák, který pro ŽivotvČesku.cz vysvětlil, že má zájem o synovi premiéra točit dokument.

Ihned po nečekaném setkání otce a syna se začaly objevovat spekulace, zda junior nebyl na mítink pozván nějakou opoziční stranou. Část veřejnosti se domnívala, že Babiše mladšího na mítink »pozval« Miroslav Kalousek (60), který v minulosti s Andrejem Babišem mladším šel na pivo.

"S touto akcí nemá TOP 09 opravdu nic společného," řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí strany Vladan Vaněk.

Redakce ŽivotvČesku.cz kontaktovala také Víta Klusáka, aby vysvětlil, proč se na mítinku objevil a zda může vyloučit, že by Andrej Babiš mladší na akci hnutí ANO přišel po domluvě s nějakou opoziční stranou.

"To by byl předně dotaz na Andreje Babiše, iniciativa zasáhnout do toho mítinku byla jeho. Já byl požádán, abych ho doprovodil a pomohl mu dostat se do Ústí nad Labem, měl tam setkání s jedním klinickým psychologem. Nedávno jsme se setkali, já jsem Andreje Babiše juniora oslovil, že bych chtěl uvažovat o nějakém časosběrném dokumentu, že bych ho s kamerou sledoval. On mi řekl, že je osloven již vícero dokumentaristy, že si to rozmyslí. Pak mě pozval na své narozeniny, kde jsem se zastavil. Pak se ozval, zda bych mu pomohl se dostat do Ústí. Oslovil mě asi před 14 dny. Já mu vyhověl, říkal jsem si, že na té cestě budeme mít příležitost se pobavit, zda tomu filmovému projektu dáme nějaké reálné obrysy. Když jsme se vraceli z Ústí, tak jsem navrhl, že mu ukáži hotel Větruše, protože to místo znám díky natáčení Ano, šéfe! Domlouvali jsme, že tam zajedeme na polévku. Když jsme tam přijeli, tak se parkoviště hemžilo policisty, ptali jsme se, co se tam děje, nechtěli nám to říct. Zašli jsme do hotelu a na recepci nám řekli, že tam probíhá akce hnutí ANO. Ptal jsem se, zda je tam premiér. Recepční říkal, že byl, ale že neví, zda stále je. V tu chvíli Andrej Babiš mladší řekl, ať zapnu telefon a nahrávání, že tam jde. Pak se to seběhlo tak, jak všichni viděli," uvedl Vít Klusák pro ŽivotvČesku.cz s tím, že setkání otce a syna považuje za velkou náhodu.

"Chápu, že se to někomu může zdát, že je to nějaká krycí akce nějakého promyšleného a dlouze plánovaného záměru, ale není tomu tak. Málokomu se bude chtít věřit, že síly ve vesmíru se spojily a udělaly takovou neuvěřitelnou náhodu. Myslím si, že kdybychom na tu akci přišli o chvíli dříve či později, tak se syn k otci nedostane takto blízko. Prostě se to takto seběhlo. Jaké přesné motivace byly u Andreje Babiše mladšího, je otázka na něj samotného. O pár věcech jsme se bavili, o žádných politických stranách nemluvil. Co já znám jeho motivace, tak nevychází z kontaktu s žádnými politickými stranami, ale neznám ho natolik dobře, abych za to dal ruku do ohně. Jak už jsem řekl, je to otázka přímo na něj," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz Vít Klusák.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.