Vít Rakušan k odvolání Tomáše Petříčka: Považuji to za osobní mstu a volební sebevraždu, kritizuje

Předseda STAN Vít Rakušan
Předseda STAN Vít Rakušan
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 4. 2021

Ve funkci ministra zahraničních věcí skončil v pondělí 12. dubna politik Tomáš Petříček (39), kterého odvolala hlava českého státu, prezident Miloš Zeman (76). O svém konci ve vedení rezortu zahraničí se dozvěděl na schůzce s vicepremiérem Janem Hamáčkem (42), který byl pověřen jeho zastoupením. Podle předsedy hnutí STAN Víta Rakušana (42) se jedná o »trest« za odlišné názory neladící s postojem Hradu. "Změny na ministerstvech považuji za personální škatulata, která vyplývají z toho, že se sociální demokraté rozhodli být pouhými figurkami v rukou prezidenta a premiéra," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz.

V pondělí 12. dubna nedošlo pouze k rozvolnění některých opatření a návratu části žáků do školních lavic, ale také k přetřesu na české politické scéně. Prezident Miloš Zeman totiž odvolal ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka, vůči němuž už delší dobu vyjadřoval slova kritiky.

"Odvolání Petříčka považuji za osobní mstu za oponentní zahraniční politiku vůči Hradu i vymezení se proti současnému vedení ČSSD. Změny na ministerstvech považuji za personální škatulata, která vyplývají z toho, že se sociální demokraté rozhodli být pouhými figurkami v rukou prezidenta a premiéra, nikoliv důstojným politickým aktérem," sdělil pro ŽivotvČesku.cz předseda hnutí STAN Vít Rakušan, který je od roku 2012 zastupitelem Středočeského kraje a od října 2017 také poslancem Poslanecké sněmovny České republiky.

Podle jeho slov to bude mít fatální vliv na pozitivní změnu v ČSSD, která mohla nastat, a mimo jiné i její úspěch v podzimních volbách. "Jsem přesvědčený, že tímto Jan Hamáček definitivně pohřbil jakoukoliv naději na proměnu sociální demokracie a odsoudil ji k volební sebevraždě," dodal k odvolání oponenta předsedy ČSSD Vít Rakušan pro ŽivotvČesku.cz.

V souvislosti s epidemickou situací v Česku vláda řeší zavedení tzv. covid pasů, který by ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu