Vít Rakušan promluvil o volebním výsledku a jak to bude se spoluprací PirSTAN a SPOLU

Předseda STAN Vít Rakušan
Předseda STAN Vít Rakušan
Foto: Se svolením Víta Rakušana
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 10. 2021

V sobotu ve 14 hodin se uzavřely volební místnosti a začalo sčítání hlasů ve všech okrscích. Po sečtení většiny se koalice SPOLU dostala před hnutí ANO a PirSTAN. Právě obě koalice budou mít ve Sněmovně většinu. Pro ŽivotvČesku.cz promluvil o úspěšném tažení Vít Rakušan (43). "Určitě nebude jednoduché vládu sestavit," přiblížil s tím, že z volebního výsledku má velkou radost zejména kvůli tomu, že hnutí ANO by nemělo být vládní stranou.

"Mám určitě velkou radost. Určitě nebude jednoduché vládu sestavit, určitě tam budou sporné body, ale obě koalice mají jedno shodné. Nechtějí oligoarchy v čele této země, dívají se do budoucnosti a jsou pevně zakořeněné v liberální demokracii a Evropské unii, a to nám bude dávat jistoty do budoucnosti a moc děkuji voličům," řekl pro ŽivotvČesku.cz Vít Rakušan k volebnímu výsledku s tím, že Piráti a STAN budou dále postupovat jednotně.

Hnutí ANO bude o povolebním uspořádání chtít jednat s jednotlivými stranami. Koalice Pirátů a STAN by měla ještě v sobotu večer pravděpodobně vyjednávat s koalicí Spolu o možnosti sestavit budoucí vládu, avizoval to šéf Pirátů Ivan Bartoš.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.