Vítězka Hlasu na soutěž v dobrém nevzpomíná. Prožila jsem si tam své osobní peklo, říká Lenka Hrůzová

Lenka Hrůzová a Josef Vojtek
Lenka Hrůzová a Josef Vojtek
Foto: Profimedia
Pavel Vičar | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 10. 2021

Na televizních obrazovkách se kromě České a Česko Slovenské SuperStar vysílala další populární soutěž Hlas Česko Slovenska. Druhý ročník soutěže v roce 2014 vyhrála Lenka Szabó Hrůzová (32), kterou nikdo na začátku za favoritku nepovažoval. Na soutěž, která ji proslavila, ale nevzpomíná zrovna v tom nejlepším. "Snažím se moc nevzpomínat. Prožívala jsem si tam totiž svoje osobní peklíčko, paradoxně to však byla jedna z nejzásadnějších událostí na mé cestě za lepším životem. Přirovnala bych to k operaci kolene, kterou si rozhodně neužíváte, protože zatraceně bolí, ale díky ní můžete znovu chodit," řekla pro ŽivotvČesku.cz Lenka Szabó Hrůzová.

Lenka Szabó Hrůzová působila v soutěži Hlas Česko Slovenska jako zjevení. Potetované dívce se silným a krásným hlasem nejdříve pomáhal v další cestě kouč rapper Majk Spirit (37), nakonec ale přešla do stáje Josefa Vojtka (56) pod jehož vedením vyhrála. I přes velkou popularitu, kterou mohla využít ke slávě, šla svou vlastní cestou. V období po výhře řešila záležitosti, při kterých si pozornost veřejnosti nepřála.

"Jedna z věcí, kterou jsem tehdy udělala opravdu správně, byla, že jsem mediální prostor nesledovala. Žádná televize, internet ani noviny, přesto se ke mně leccos nelichotivého a často i nepravdivého doneslo. Stavět na takovéto popularitě svou kariéru se mi zdálo hloupé a i trochu zvrácené. Další rovinou bylo to, že jsem v té době potřebovala řešit opravdu důležitější osobní záležitosti, ve kterých by mi přílišná popularita spíš překážela," prozradila Lenka Hrůzová pro ŽivotvČesku.cz.

Po vítězství v pěvecké soutěži na sobě začala zpěvačka pracovat tak, aby byla spokojená hlavně sama se sebou. "Po soutěži jsem si řekla, tak když už jsi to vyhrála, měla by ses to zpívání opravdu naučit. A také díky tomu, že jsem vůči sobě dosti kritická, mohla jsem se rychle zlepšovat a zdokonalovat v tomto řemesle. Přihlásila jsem se na Lidovou konzervatoř a Múzickou školu do Ostravy, kterou jsem pod vedením mojí milované učitelky zpěvu Milušky Soukupové vystudovala. A tam si mě nechali dodnes jako učitelku zpěvu a hlasové terapie. Začala jsem tvořit a koncertovat se svou kapelou LoGarytmy, zpívat sólově a vůbec naplno žít muzikou," přiblížila svou další cestu pro ŽivotvČesku.cz zpěvačka.

Hrůzová se kromě zpěvu věnuje sportu, vaření a chystá se ilustrovat knížku. Hudba je pro ni ale stále na prvním místě a plánů do budoucna má dost. "Do Vánoc chci se svou kapelou vydat naše debutové album Podivín svět na fyzických nosičích společně se třemi bonusovými písněmi. Velikou senzací je navázání spolupráce s producentem a skladatelem Markeem Ledgem z Koscheen, ale více bych k tomu zatím neprozrazovala. Čeká mě natáčení desetidílného seriálu Krčín, který je historickým pohledem do života našeho nejslavnějšího rybníkáře a já si v něm zahraji jeho milenku, která jako jedna ze dvou potvrzených případů v historii přežije zazdění zaživa. Jeho scénárista Jan Matěj Krnínský k němu napsal i úvodní píseň, kterou jsme s kapelou zaranžovali a já ji nazpívala. No a v plánu je samozřejmě další deska a stále zpívat, tvořit a být šťastná," dodala pro ŽivotvČesku.cz zpěvačka Lenka Hrůzová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.