Vítězka SuperStar je pořád krásná a prozradila, jak dnes žije. Sabina Křováková se ohlédla i do minulosti

Zpěvačka Sabina Křováková
Zpěvačka Sabina Křováková
Foto: Nextfoto
Pavel Vičar | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 9. 2021

Třetí ročník soutěže Česko Slovenská SuperStar vyhrála před osmi lety charismatická rockerka Sabina Křováková (29), která zaujala oba národy i porotu svým nezaměnitelným chraplavým hlasem. Celou soutěž si i po dlouhých letech dobře pamatuje. "Na SuperStar vzpomínám ráda. Mám ji živě v paměti. Myslím, že to zvenčí tak nevypadá, ale je to celé psychicky i fyzicky velmi náročné, nejen během soutěže, ale i po skončení. Je to nový svět, ve kterém vám nikdo neporadí, a když ano, tak nevíte, komu věřit," řekla pro ŽivotvČesku.cz Sabina Křováková.

Když se Sabina Křováková před osmi lety přihlásila do soutěže Česko Slovenská SuperStar nikdy před tím ji nesledovala. Nevěděla proto, do jakého světa vstupuje, jak to v něm chodí a co ji čeká. Přestože byla ještě velmi mladá, měla jasné zásady, kterých se už během soutěže držela a pomohly jí poté, co se jako vítězka náhle proslavila. Výhra pro ni ale nebyla primárním cílem.

"Soutěže jsem nesledovala nikdy. Proto jsem nevěděla, jak to chodí a co se bude dít, když jsem se účastnila já. Čeho jsem se ale držela, bylo zůstat svá. Samozřejmě jsem nečekala, že se dostanu tak daleko, takže když jsem se probojovala do stovky, brala jsem to tak, že mám nad očekávání splněno. Bylo pro mě důležité odejít tak, abych byla se sebou v pohodě, spokojená, abych ze sebe někde nedělala blbce, nešaškovala nebo se nepodbízela. Takže ač to může znít jako klišé, mezi těmi všemi zpěváky je důležité zůstat svůj," zavzpomínala Sabina Křováková pro ŽivotvČesku.cz na období soutěže.

Křováková už odmalička snila o tom, že se jednoho dne bude živit hudbou, vystupovat a nahrávat vlastní písně. To se jí díky účasti a výhře v soutěži splnilo. "Pro mě je nejúžasnější, že se od té doby živím hudbou a můžu dělat to, po čem jsem vždy toužila. Vystupuji se svou kapelou, to mě asi nikdy nepřestane bavit. Každý koncert je trochu jiný, poznáváte nové lidi a celkově si to moc užívám. Hlavně mám fajn kluky v kapele, což je moc důležité. Skládám písničky a pak je společně aranžujeme. Kromě toho ještě vystupuji s filharmonií v rámci projektu Rock Symphony, kde zpívám známé rockové písně. Je to zase úplně něco jiného a pro mě nové zkušenosti," řekla zpěvačka pro ŽivotvČesku.cz, jak se jí dnes daří.

Přestože během pandemie a lockdownu nemohla vítězka SuperStar vystupovat, rozhodně nelenila a byla produktivní. "Věnovala jsem se rodině a pustila jsem do aktivit, které jsem vždycky chtěla dělat, v tu chvíli jsem na ně měla plno času. Kromě aktivnějšího skládání a psaní textů jsem začala psát knížku. To mě docela pohltilo, tak jsem si částečně žila v trochu jiném světě. Chodila jsem běhat a každý den jsem načerpávala sílu a inspiraci v lese. I v zimě. Samozřejmě mi koncerty chyběly a chyběl mi také společenský život, ale nějak jsem se tím prokousala. Bylo to náročné období pro všechny a věřím, že se vše brzy vrátí do normálu, oklepeme se z toho a vyjdeme z této situace silnější," dodala Sabina Křováková pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.