Vítězslav Jandák vzpomíná na Černé barony. Uvedl tři věci, díky nimž bylo natáčení geniální

Herec Vítězslav Jandák
Herec Vítězslav Jandák
Foto: Nextfoto.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 4. 2021

V roce 2004 vznikl kultovní a nezapomenutelný český seriál. Nedílnou součástí Černých baronů je i herec Vítězslav Jandák (73), který na natáčení vzpomíná jen v tom nejlepším. "Myslím si, že Černí baroni mají pořád co říct," uvedl pro ŽivotvČesku.cz.

Černí baroni patří mezi klenoty české kinematografie. Nejen snímek z roku 1992, ale i stejnojmenný seriál z roku 2004 se mezi diváky těší velké oblibě. Na něm se podílel i Vítězslav Jandák, který na natáčení vzpomíná jen v tom nejlepším. Vliv na kvalitu seriálu podle něj měly hlavně tři zásadní věci.

"Celá atmosféra natáčení byla díky třem věcem geniální. Podle mého názoru to bylo napsané někdy až velice tvrdě, co se týče třeba komičnosti. Zadruhé to byla perfektní připravenost režiséra Juraje Herze, který ráno přišel první na plac, vše měl připravené, nic nehledal, vše věděl a vše měl nakreslené. Byla tam i vynikající herecká parta a všichni se dohromady těšili, že to bude dobré, věděli to," zavzpomínal pro ŽivotvČesku.cz herec Vítězslav Jandák.

Film i seriál vznikly na motivy knih autora Miloslava Švandrlíka. Spisovatel v roce 1992 napsal i scénář, v roce 2004 se ho pak ujal Martin Bezouška. Přesto v něm zůstal Švandrlíkův nadhled nad totalitním režimem v československé armádě.

Jandák v seriálu ztvárnil kapitána Ořecha a myslí si, že poselství je i po letech stejné. "To, co se tam odehrávalo, bylo samo o sobě nesmírně dobré a pozitivní, což si myslím, že bylo na tomto seriálu hlavní a nejlepší. Sešli se dobří lidé, dobří tvůrci, dobrý materiál. Myslím si, že Černí baroni mají pořád co říct - abychom se bránili jakékoliv hlouposti, ať už přichází z té, či oné strany. Černí baroni mají poselství," doplnil pro ŽivotvČesku.cz umělec a bývalý ministr kultury Vítězslav Jandák.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu