Vláda přitvrdila. Omezení platí zejména na horách a při ubytování. PSA bych odeslal do útulku, říká expert

Generál a bezpečnostní expert Andor Šándor
Generál a bezpečnostní expert Andor Šándor
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 1. 2021

Rozvolňování nečekejte, naopak se bude přitvrzovat - takový vzkaz lidem vyslal vládní kabinet premiéra Andreje Babiše (66). Vláda ve čtvrtek zasedla k jednání o dalších krocích. Ministři se shodli na úplné stopce pro lanovky na horách, nebudou sloužit ani pěším. Podle bezpečnostního experta Andora Šándora (63) by vláda měla nastavit opatření tak, aby byla hlavně srozumitelná. "PSA bych odeslal do útulku politických ztroskotanců, protože ta norma je neuvěřitelně hloupá, a vyjadřují se k ní odborníci směrem, že neodpovídá ani současné situaci.," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Ministři se shodli na úplné stopce pro lanovky na horách, nebudou sloužit ani pěším. Lidé se od pátku budou moci nechat zdarma testovat na covid-19 každé tři dny. Ubytovací služby budou moci využívat pouze lidé na služební cestě, a to bez rodinných příslušníků. Vláda zároveň rozhodla o tom, že lidé budou moci vyrazit do vlastních rekreačních objektů, pobývat v nich ale mohou pouze členové jedné domácnosti.

Reálně tedy jdou ještě omezit možnosti jako omezení pohybu na vzdálenost od bydliště, to ale vláda zatím neschválila. Je také velmi pravděpodobné, že přibude kontrol dodržování vyhlášených opatření ze strany policie a pokut uložených za jejich porušování.

"PSA bych odeslal do útulku politických ztroskotanců, protože ta norma je neuvěřitelně hloupá, a vyjadřují se k ní odborníci směrem, že neodpovídá ani současné situaci. Nechápu, proč se o ní vůbec bavíme, když se jí ani nikdo neřídí. Jakákoliv opatření, která vláda přijme, tak se musí vyžadovat. Nevím, jak je možné kontrolovat třeba to, že pokud se někdo vzdálí 15 kilometrů od bydliště. Já jsem k takovému opatření skeptický. Lidem se zejména věci musí vysvětlovat. V současnosti nám čísla stagnují, ale nerostou, byť tu máme novou mutaci viru, ale nevidím důvod, proč opatření budeme posilovat. To je lidem potřeba vysvětlit tak, aby tomu rozuměli. Lidem by se také mělo říct, co mají s dětmi dělat. Děti nemohou ani do školy, nemohou už ani na hory. Domnívám se, že bychom se měli zabývat tím, že mladí jsou budoucnost národa a nejde je takto brutálně spláchnout, abychom ochránili rizikovou skupinu. Lidé, kteří ta pravidla vytváří, by měli brát v potaz tu skutečnost, že tu obětujeme velké množství dětí a mladých lidí, aby se nám to skutečně vyplatilo," řekl pro ŽivotvČesku.cz svůj pohled na současnou situaci Andor Šándor.

Bezpečnostní expert a generál v záloze Andor Šándor (64) prodělal covid a má dvě očkovací ...

Zda vláda představí změny v protiepidemickém systému už po svém čtvrtečním jednání, není zatím jasné. Důležitá je podle Andreje Babiše spolupráce veřejnosti.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu