Vláda chce zavírat dětská hřiště, jsou zapáskovaná, říká trutnovská mluvčí. Praha se brání

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 3. 2021

Kvůli válce s koronavirem vydala vláda České republiky doporučení, aby obce a městské části nechaly uzavřít dětská hřiště. V Praze doporučení odmítají. V Trutnově k uzavření plácků pro děti již došlo. "Strážníci městské policie hřiště v pondělí objeli a zapáskovali," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková.

Vláda České republiky chce omezit mobilitu Čechů na naprosté minimum a doporučila obcím, aby na na tři týdny došlo k uzavření dětských hřišť. Nejde o nařízení, ale o doporučení. Jednotlivé obce od pondělí rozhodují, kde budou hřiště pro děti uzavřena.

"V Trutnově došlo v pondělí ráno k uzavření dětských hřišť. Strážníci městské policie měli za úkol hřiště objet a zapáskovat," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková.

Jiná je situace v Praze. "Ani v lockdownu nechceme v Praze uzavírat dětská hřiště. Věříme, že jsou Pražané dostatečně rozumní a i při hlídání svých dětí budou dodržovat alespoň dvoumetrové rozestupy a nosit respirátory. Děti nemůžou pořád jen sedět doma a potřebují pohyb na čerstvém vzduchu," uvedl ve víkendovém prohlášení na Twitteru pražský radní Vít Šimral. Jeho asistentka Kamila Bílá pro ŽivotvČesku.cz v pondělí řekla, že během 1. března se na tomto názoru zřejmě nic nezmění.

Poslankyně a starostka MČ Praha 2 Jana Černochová uvedla, že v druhém pražském odvodu k uzavírání dětských hřišť nedojde. "Všechna dětská hřiště na Dvojce zůstávají otevřená. Když jsou zavřené školy, školky i jesle, nedokáži si představit, že by děti seděly jen doma. Děti nemohou být měsíc zavřené jen mezi čtyřmi stěnami a čerstvý vzduch jim prospěje. Všechna hřiště budeme pravidelně desinfikovat," uvedla starostka na Twitteru.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu