Vláda schválila další koronavirová opatření. Malé společnosti s ručením omezeným dostanou příspěvek

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: reprofoto ČT
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 5. 2020

Vládní kabinet Andreje Babiše v pondělí přerušil projednávání diskutované novely zákona o ochraně veřejného zdraví. Ta měla posílit pravomoci ministra zdravotnictví. Kabinet naopak odsouhlasil pozastavení EET do konce roku či zvýšení ošetřovného pro OSVČ.

Jednání o novele, kterou si pochvaloval zejména Adam Vojtěch, vláda přerušila. Do čtvrtka má změnu jiného zákona připravit jiný ministr, tedy Jan Hamáček jako ministr vnitra.

Vnitro připraví návrh

"Projednávání novely zákona o ochraně veř. zdraví bylo na vládě přerušeno, @vnitro připraví do čtvrtka návrh dalšího postupu formou novely ústavního zákona o bezpečnosti ČR," uvedl na svém twitteru Hamáček.

Vláda v pondělí naopak rozhodla, aby se elektronická evidence tržeb pro všechny vlny odložila do konce roku 2020. Dosud byla evidence pozastavená na dobu trvání nouzového stavu a tří měsíců po jeho skončení.

Vláda zároveň odsouhlasila podporu pro malé společnosti s ručením omezeným . Podpora bude 500 korun denně, a to od 12. března až do 8. června. Stejně jako osoby samostatně výdělečně činné, pro něž byl již dříve schválen kompenzační bonus do 8. června.

Dále odsouhlasila uvolnění mezinárodní osobní dopravy s účinností od 11. května.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.