Vláda si za 500 000 korun platí kampaň na síti TikTok. Miroslav Kalousek překvapil svou reakcí

Bývalý poslanec Miroslav Kalousek
Bývalý poslanec Miroslav Kalousek
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 1. 2021

Vláda Andreje Babiše (66) vstoupila na sociální síť TikTok. O propagaci se za 500.000 korun starají tiktokeři Anna Šulcová a Jakub Gulab. Část veřejnosti vstup na TikTok kritizuje kvůli tomu, že jde o promrhané peníze. Opoziční politik Miroslav Kalousek (60) byl poměrně smířlivý. "Ve srovnání s tím zoufalstvím, co vláda předvádí kolem očkování, je toto marginálie," uvedl pro ŽivotvČesku.cz člen TOP 09.

Rozjuchaná Anna Šulcová a usměvavý Jakub Gulab v roztrhaných džínách pobíhají po Strakově akademii a ukazují, kde má okna pan premiér. Tak začíná video, kterým vláda zahájila své působení na čínské sociální síti TikTok.

"Strakovka je prý ode dneška i na TikToku, sice nevím, co to je, ale doma mi to občas ukazují děti. Sledujte," propagoval TikTok na svém twitterovém profilu premiér Andrej Babiš.

Jakub Gulab má na Instagramu 80 tisíc sledujících, Anna Šulcová pak více než 850 tisíc fanoušků. Vláda si slibuje, že přes TikTok dokáže komunikovat s nejmladší generací. Síť TikTok měla v České republice loni na podzim už přes milion uživatelů, více než polovina z nich je starší 18 let.

Na smlouvu mezi vládou a Jakubem Gulabem upozornil projekt Hlídač státu. Smlouva byla uzavřena mezi firmou Medialer (majitelem je právě Gulab) a Úřadem vlády, za který smlouvu podepsal šéf komunikace Vladimír Vořechovský.

Část veřejnosti projekt kritizuje. Ozval se například známý youtuber Karel Kovář, kterého veřejnost zná pod přezdívkou Kovy. "Pardon, já se 8 let snažím k podobným věcem nevyjadřovat, ale 500 tisíc na TikTok z veřejných peněz na kampaň pro vládu s agenturou (=pochybný tiktoker s litrem vkladu) je fakt mimo. V téhle době, kdy se stát zadlužuje na desetiletí. Úžasný. Až budu příště platit daně, juchnu si," uvedl Kovy na Twitteru.

Opoziční politik Miroslav Kalousek, který vládu dlouhodobě kritizuje, projevil k TikToku smířlivý postoj, ale vládu přesto kritizoval. "Kdyby to bylo to jediné, co bych vládě mohl vytknout, tak bych byl šťastný. To je opravdu marginálie ve vztahu k tomu zoufalství, co vláda předvádí při očkování a při covidové situaci," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Miroslav Kalousek.

Úřad vlády ČR oznámil, že Anna Šulcová a Jakub Gulab připravili obsah kampaně zadarmo a že kabinet premiéra Andreje Babiše jejich aktivitu podpořil nákupem reklamního prostoru pro vytvořená videa na vybraných sociálních sítích. Videa se dostanou nejen na TikTok, ale také na YouTube a Instagram. V dalších výstupech by se měli objevit epidemiolog Petr Smejkal, imunolog Zdeněk Hel, viroložka Ruth Tachezy, bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula i současný ministr Jan Blatný.

Volby do Poslanecké sněmovny se nezadržitelně blíží a už za necelý měsíc Češi rozhodnou o ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu