Vladimír Hron: Drží nás ve strachu zamčené doma. Nikdo přesně nevysvětlil, co se vlastně děje, říká

Hudebník a herec Vladimír Hron
Hudebník a herec Vladimír Hron
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 11. 2020

Moderátor a zpěvák Vladimír Hron (54) patří do zástupu umělců, kterým vládní opatření nadělaly řadu problémů. Zejména kultura totiž utrpěla pořádnou ránu, ze které se bude ještě hodně dlouho sbírat. A mnoho nadaných lidí prožívá opravdu těžké chvíle. "To, co se děje, je prapodivná atmosféra strachu, zastrašování a vytváření bariér mezi lidmi, prozradil svůj názor na současnou situaci Vladimír Hron.

Je to pár let zpět, kdy sobotní hlavní vysílací čas na veřejnoprávní televizi patřil jemu a on sbíral jednu cenu TýTý za druhou. Dnes je jako řada jeho kolegů v očekávání, kdy opět bude smět pracovat.

"Snažím se mít víru, to je to jediné, co nás teď drží nad vodou. A věřit, že se vše v dobré obrátí a udržovat si dobrou náladu, protože nic jiného v současné době nezbývá," prozradil Vladimír Hron, že vlivem opatření to pro mnoho lidí není vůbec jednoduché.

Pro ŽivotvČesku.cz upřesnil, že v současnosti větší problém než koronavirus, je naprosto fatální komunikace vlády. A dále neustálé změny.

"Problém, který tady je, vnímám tak, že problém není covid, ale neschopnost komunikace. Ve své podstatě vše, co se děje, je prapodivná atmosféra strachu, zastrašování a vytváření bariér mezi lidmi, kdy se štvou lidi proti sobě. Hrozně mě to mrzí, protože jsme všichni na jedné lodi. A pokud neumíme přesně říct, co se vlastně děje a umíme jen přikazovat a zakazovat, tak je něco špatně. Doteď nám nikdo nevysvětlil, co se vlastně děje, doteď to nevím. A pokud jde o tak nebezpečnou věc a smrtelnou záležitost, tak proč se neříkají fakta. Nerozumím ani tomu, že se řekne, že se jede podle nějakého systému a ten se opět nedodrží, proč se systémy neustále mění a každý týden se říká něco jiného, aby se lidé drželi doma ve strachu. Jediné, co by mělo být správné, je volba vytvářet zdravého jedince," svěřil pro ŽivotvČesku.cz Vladimír Hron. Sám se těší, až bude opět moct naplno pracovat a rozdávat lidem divadelní či hudební radost, ale nevěří tomu, že to bude hned ze začátku roku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.