Vlasta Horváth je s manželkou už déle než čtvrt století. Základem všeho je respekt a tolerance, říká o spokojeném vztahu

Vlasta Horváth s manželkou
Vlasta Horváth s manželkou
Foto: Profimedia
Pavel Vičar | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 9. 2021

Před šestnácti lety zpěvák Vlasta Horváth (43) pojal za manželku svou dlouholetou partnerku Markétu Mickovou. Svatba se konala na zámku Konopiště, a to za velké účasti fanoušků. I po mnoha společně strávených letech tvoří manželé harmonický pár. "Recept na spokojené manželství nemám, ale jsem přesvědčený, že základem všeho je především respekt, tolerance a řekl bych, že i určitá úcta k tomu druhému," svěřil se pro ŽivotvČesku.cz Vlasta Horváth.

Vlasta Horváth, který se proslavil díky výhře ve druhém ročníku pěvecké soutěže SuperStar, se se svou manželkou Markétou dal dohromady před více než čtvrt stoletím. Před šestnácti lety partneři vztah zpečetili před oltářem a do jejich rodiny postupem času přibyly dcerky Linda a Bětka. I po mnoha společných letech jsou manželé spokojení. Klíč k takovému vztahu podle zpěváka spočívá především v několika faktorech.

"Jsem přesvědčený, že základem všeho je především respekt, tolerance a řekl bych, že i určitá úcta k tomu druhému a kompromis. My si jeden druhého vážíme a je nám spolu dobře. Pro mě je rodina to nejdůležitější na světě, jsem za ten dar vděčný," řekl pro ŽivotvČesku.cz Vlasta Horváth.

Na celé řadě vztahů se negativně podepsala pandemie koronaviru. Lidé nebyli zvyklí spolu trávit tolik času a téměř nemít možnost si vyrazit mimo domov. Pro Vlastu Horvátha a jeho rodinu ale byla pandemie, co se vzájemných vztahů týká, přínosná. Takzvanou »ponorkou« doma netrpěli.

"Nemusel jsem konečně po šestnácti letech řešit hudbu a všechen volný čas patřil jen rodině. Společně jsme chodili na procházky a ten čas jsme si užívali. Já se zastavil a mohl jsem se věnovat tomu nejcennějšímu, co mám. Rodina je pro mě nejdůležitější. Na nás se to nijak nepodepsalo, spíše naopak, je nám mnohem líp. Na nervy si nelezeme nikdy, spíš když mám vystoupení a jsem třeba dva dny pryč, už je nám po sobě smutno a těšíme se na sebe," dodal Vlasta Horváth pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.