Vlastimil Brodský zemřel před 19 lety. Táta byl výjimečný, i po letech cítím prázdno, říká Tereza Brodská

Herec Vlastimil Brodský s dcerou Terezou
Herec Vlastimil Brodský s dcerou Terezou
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 4. 2021

Dnes je tomu přesně 19 let, co ve věku 81 let rodinu a kamarády opustil fenomenální herec Vlastimil Brodský. Za svou kariéru ztvárnil řadu nezapomenutelných rolí v dnes již kultovních filmech, seriálech i v úspěšných divadelních hrách. Fanouškům i kolegům dodnes chybí, největší stesk však prožívá rodina. Herečka Tereza Brodská (52) má na tatínka krásné vzpomínky a jeho rady by ocenila i dnes. "Je to pořád těžké, i po těch letech tam to prázdno cítím a často si říkám, jak bych s tatínkem chtěla hodně věcí probrat," uvedla Tereza Brodská pro ŽivotvČesku.cz.

Před devatenácti lety svět filmu zastihla zpráva, že zemřel Vlastimil Brodský. Díky rolím ve filmových hitech, jako jsou například Ať žijí duchové, Všichni dobří rodáci či Světáci zůstane nezapomenutelným. S láskou na citlivého muže vzpomíná hlavně rodina. Dcera Tereza Brodská, jež se vydala v jeho stopách, na tatínka vzpomíná jen v tom nejlepším.

"Všechny vzpomínky jsou krásné. Byla jsem hrozně vděčná za to, že jsme spolu mohli ty poslední dva roky strávit hodně intenzivně. Je to pořád těžké, i po těch letech tam to prázdno cítím a často si říkám, jak bych s tatínkem chtěla hodně věcí probrat, popovídat si s ním, zkonzultovat i pracovní věci. Chtěla bych mu toho spoustu říct, ale bohužel už to nejde. Tento den je vždy smutný," řekla Tereza Brodská pro ŽivotvČesku.cz.

Vůbec prvním filmem, ve kterém se Tereza Brodská po boku tatínka objevila, byl pohádkový muzikál Ať žijí duchové. Natáčení ji mělo od povolání herečky odlákat. "Tam mě rodiče vzali proto, aby mě odradili od herectví. Brali mě vždy někam, kde byly bojové podmínky, muselo se třeba brzy vstávat, nebo se točilo v zimě. Chtěli mi ukázat odvrácenou tvář herectví," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz dnes velmi úspěšná herečka.

"Myslím, že chybí nejen mně, ale celé mé rodině. Táta byl výjimečný člověk a výjimečný charakter. Měl hrozně moc rád lidi, ke všem byl vstřícný, slušný a pokorný. Měl nezapomenutelný smysl pro humor, velmi inteligentní. Někdy používal černý humor, na což jsme byli za ta léta zvyklí. Byl velmi rozvážný," zavzpomínala pro ŽivotvČesku.cz Tereza Brodská na svého tatínka a velkou osobnost československého a později českého filmu.

Pro Terezu Brodskou byl tatínek velmi blízkou osobou, měla s ním jedinečné a silné pouto. Jeho rady by ocenila i dnes. "Někdy, když dostanu nějakou pracovní nabídku, tak si říkám, že bych potřebovala přijet do Jičínské a zkonzultovat to s tátou, co si o tom myslí. Snad se na nás seshora dívá a snad má ze mě a bráchy radost," doplnila pro ŽivotvČesku.cz herečka.

Patří mezi oblíbené herečky, které se objevují na televizní obrazovce hodně často. Tereza ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu