Vlastimil Zavřel: Situaci v Česku neřeším, říká herec. Vysvětlil proč

Vlastimil Zavřel jednání vlády neřeší
Vlastimil Zavřel jednání vlády neřeší
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 2. 2021

Epidemický stav v Česku není vůbec příznivý. Poté, co Poslanecká sněmovna neschválila prodloužení nouzového stavu, bije řada odborníků na poplach kvůli tomu, že rozvolněním a zrušením některých vládních opatření může dojít k chaosu a prudkému nárůstu nových případů s onemocněním covid-19. Legendární herec a dabér Vlastimil Zavřel (66) však současnou situaci příliš neprožívá a vysvětlil proč. "Život mi to neovlivňuje," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Česko se kvůli epidemii koronaviru rozdělilo na několik skupin. Jedni považují aktuální dění v zemi za alarmující, druzí volají po rozvolnění a pak jsou ti, kteří nechtějí politické konání řešit. Mezi nimi je i oblíbená osobnost českého showbyznysu Vlastimil Zavřel, známý také jako představitel Jindřicha Valšíka, kterého si zahrál v populárním seriálu z lékařského prostředí. Na epidemii koronaviru a dění v Česku má jasný názor.

"Já osobně na tu situaci nějak nepohlížím. Prostě si toho nevšímám, život mi to neovlivňuje. Vůbec o tom neuvažuju, dělám si to svoje a všechno ostatní je nepodstatné. Politika jde mimo mě," řekl Vlastimil Zavřel pro ŽivotvČesku.cz.

Sám přiznává, že jeho koníčkem je právě herecká profese, ale zavedená vládní opatření tvrdě zasáhla i oblast kultury, kde platí přísné restrikce a řada lidí tak kvůli tomu zůstává bez práce. Ale legenda českého filmu má to štěstí, že může i nadále alespoň částečně pracovat. "Mám své povolání, které mám docela rád, jinak jsem v klidu a užívám si důchodu," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz herec, který propůjčil hlas také kultovní postavě Homera Simpsona v americkém animovaném seriálu Simpsonovi a není to náhoda, protože mají některé povahové rysy společné.

"Řekl bych, že mám s Homerem Simpsonem společného docela hodně. Jsem stejně líný jako on a taky mám rád jídlo jako on. Jsme si docela podobní," dodal Vlastimil Zavřel pro ŽivotvČesku.cz.

Herečka Jaroslava Obermaierová (75) má třetí dávku vakcíny za sebou. Je ráda. V předloňské...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu