Vlasy jako po tornádu, navíc zešedivěla. Olga Menzelová se mění k nepoznání. Popsala, jak si udržuje dokonalou fyzickou kondici

Olga Menzelová
Olga Menzelová
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 25. 4. 2022

Vdova Olga Menzelová (44) vyrazila o víkendu na Poctu Jiřímu Menzelovi (✝82) do pražského Divadla Bez zábradlí a její vlasová vizáž byla pro mnohé překvapením. Sama přiznala, že si přestala barvit vlasy a v poslední době značně zešedivěla. Pro ŽivotvČesku.cz ale nedávno přiblížila, že se snaží držet zdravý životní styl. "Vysadila jsem sacharidy a hodně pila zeleninové šťávy," popsala.

Olga Menzelová je autorkou výstavy Rozmarné cesty Jiřího Menzela, která v divadle probíhá a připomíná Menzelovu tvorbu. Pro portál Super.cz uvedla, co se stalo, že její vlasy nejsou tak opečovávané, jako tomu bylo dříve. "Dneska (neděle) zrovna přijela maminka po dlouhé době a říkala, co se mi to stalo, že jsem nějaká šedivá. Přestala jsem se barvit, uvidíme, jak to bude vypadat. Za poslední dobu jsem hodně zešedivěla, je to šedivé po všech stranách," přiblížila.

Olga Menzelová několikrát přiznala, že když v září 2020 odešel její milovaný manžel, byla psychicky na dně. Když trpí duše, tak se to projevuje i na fyzické kráse. Sympatická filmová producentka popsala, že se cítila špatně, že bylo nutné začít radikálně měnit mimo jiné i jídelníček.

"Skoro pořád jím, ale málo. A nejím lepek, kvůli ekzému. Když byl Jirka nemocný, tak jsem kvůli nervům na pochodu vypadala příšerně. Jak já říkám, byla jsem »olezlá« od hlavy až k patě, a když vás pořád něco svědí, tak máte někdy chuť skočit z okna. Tak jsem vysadila veškeré sacharidy - rýži, brambory, těstoviny, pečivo, zkrátka všechno. A k tomu jsem pila zeleninové šťávy, které jsem si lisovala doma. A pomohlo to, kůže se srovnala," uvedla pro ŽivotvČesku.cz zcela otevřeně ohledně svého stravování.

"Myslím si, že základem je strava a dostatek čisté vody - bez slazených nápojů. Je ale důležité se také hýbat. Já mám moc ráda jógu, plavání, s dětmi kola a koloběžky," dodala pro ŽivotvČesku.cz žena, která byla oddanou partnerkou vynikajícího režiséra, ale dokázala se zapojit zpět do pracovních a uměleckých aktivit i po jeho smutném odchodu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.