Vlhko a teplota 28 °C. Horký týden budou podle meteoroložky rozbíjet intenzivní bouřky. Upřesnila kde

Profimedia
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
josef.stastna@zivotvcesku.cz
Publikováno: 7. 6. 2021

Týden od 7. června přinese dusné horké počasí, které budou ochlazovat intenzivní bouřky. Kde budou dosahovat nejsilnější intenzity, tam se teplota bude pohybovat kolem 20 stupňů Celsia. V pondělí a v úterý se teploty dostanou na 28 stupňů Celsia. "Celý týden bude teplo a vlhko, počasí potěší hlavně houbaře a milovníky bouřek," popsala ráz počasí pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

"V týdnu má 8. června svátek Medard, se kterým se podle statistik spojuje ochlazení. Letní teploty nám ale v týdnu vydrží, v pondělí a v úterý budou kulminovat k 28 stupňům Celsia. Od středy maximální teploty dosáhnou k hranici 25 stupňů Celsia. V podstatě celý týden se budou střídat sluneční brýle a deštníky. Nejsilnější bouřky čekáme ve východních Čechách. Teplota tam bude jen 20 stupňů Celsia," popsala začátek týdne pro ŽivotvČesku.cz expertka na počasí Dagmar Honsová.

Kvalita vody v českých koupalištích i přírodních nádržích je velmi dobrá, ale voda je zatím studená a koupání si užijí hlavně otužilci. "Teplota vody stoupá nahoru velmi pomalu nahoru, budeme rádi za teplotu 16 °C," uvedla Dagmar Honsová s tím, že u vody to bude hlavně na opalování.

Se začátkem června je již tradičně spojena sezóna samosběru jahod, který lidé využívají rok od roku více. Ale ten letošní se vzhledem k dlouhotrvajícímu chladnému počasí, které trvalo až do konce května, opozdí. Ceny samosběru oblíbeného letního ovoce se liší napříč celou republikou a přesné termíny sadaří teprve zveřejní. Jisté je, že se ale posune minimálně na polovinu měsíce. "Ve středu budeme dělat první samosběr. Na pole pustíme 80-120 lidí," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Jiří Sixta z Jahodárny Sedlčánky.

Teplé jihozápadní proudění ukončí vlnící se studená fronta, která počasí v ČR začne ovlivň...

Od středy dojde vlivem četných bouřek k ochlazení o dva až tři stupně. "Během celého týdne se v odpoledních hodinách bude vytvářet kupovitá oblačnost, ze které na počátku týdne budou vypadávat bouřky a přeháňky ojediněle, od středy častěji na celém území Česka. Bude tedy celý týden teplo a vlhko, počasí potěší houbaře a milovníky bouřek," řekla meteoroložka s tím, že přívalové deště by měly mít jen lokální charakter.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu