Vlnící se frontální rozhraní ještě chvíli potrápí Česko. Meteorologové očekávají déšť, bouřky a nízké teploty. Kdy dojde ke zlomu, přiblížila meteoroložka

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 8. 2022

Počasí v České republice i nadále ovlivňuje vlnící se frontální rozhraní. "To znamená, že i v pondělí budeme skloňovat trvalý a místy vydatný déšť, a to zejména ve východní polovině území. Pozor. Spadnout může dalších až 50 mm srážek a vzhledem k nasycení půdy vodou z víkendových dešťů varují vodohospodáři před dalšími vzestupy hladin řek, které mohou dosáhnout i povodňových stupňů. Během odpoledne se navíc budou na Moravě a ve Slezsku tvořit i bouřky, které mohou být doprovázené i přívalovým deštěm," uvedla pro ŽivotvČesku.cz ohledně předpovědi počasí Dagmar Honsová.

Ráno byla situace klidná. A to jen od půlnoci v Jihomoravském kraji spadlo až 36 mm. "Deštníky je tak dobré mít s sebou všude po celý den, pršet nebude pouze na úplném západě území. Tam se po ránu vyskytovaly mlhy. Jinak bude převládat velká oblačnost, zataženo až oblačno, od východu se budou srážky během dne rozšiřovat na většinu území a místy mohou být vydatné a trvalé. Ojediněle se mohou vyskytovat také bouřky," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Odpolední teploty budou nízko a v širokém intervalu - mezi 18 až 22 °C, na západě území při zmenšené oblačnosti až 25 °C.

A také během noci na úterý meteorologové očekávají na většině území občasný déšť, na východě zpočátku noci ojediněle i bouřky. "Srážkové úhrny se mohou zastavit až na 30 mm, a to zejména na úplném východě území. Bude velká oblačnost - zataženo až oblačno, déšť. Pršet nebude jen na západě území - tam bude až polojasno. Ranní pocitové teploty se budou pohybovat mezi 17 až 11 °C," zdůraznila odbornice přes počasí Dagmar Honsová.

V úterý se začne frontální rozhraní nad Českem konečně rozpadat a během odpoledne začnou srážky slábnout, večer ustávat úplně. "Nejvíce oblačnosti a srážek tak bude ještě zpočátku dne - zataženo až oblačno, na většině území s deštěm, pouze na západě bude až polojasno. Odpoledne bude oblačno, přechodně až polojasno a místy přeháňky. Na východě se ještě mohou ojediněle vyskytnout i bouřky. Odpolední teploty opět podprůměrné - 18 až 22 °C, na Plzeňsku až 24 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz zkušená konzultantka počasí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.