Vlnu tropických veder v červenci už nečekejte. Meteoroložka upřesnila, kdy opět teplota vystoupá nad 30 °C

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 7. 2021

Po poměrně extrémních výkyvech v první polovině července se ráz počasí zklidní a konec měsíce bude ve znamení příjemných letních teplot. "Vlna veder už nás nečeká, příští týden ale může teplota vystoupat přes 30 stupňů Celsia," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Českou republiku čeká co se týče teplot příjemný letní víkend, při výletech do přírody by ale lidé neměli zapomínat na deštníky a pláštěnky.

"O víkendu nás bude ovlivňovat výšková tlaková níže, která zapříčiní, že bude převládat velká oblačnost a na většině území Česka musíme počítat s občasným deštěm nebo přeháňkami. Bouřky by se měly vyskytovat jen místy. V sobotu i v neděli budou nejvyšší odpolední teploty letní - 23 až 27 stupňů Celsia," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Také začátek nového týdne žádné velké teplotní výkyvy nepřinese. Nejen zahrádkáře potěší, že v Česku by se už neměla opakovat intenzivní bouřková aktivita.

V pondělí nejvyšší denní teploty vystoupají na hodnoty 22 až 26 °C. Bude foukat mírný severní, na Moravě a ve Slezsku severovýchodní vítr 2 až 6 m/s. Úterý i středa by měly mít podobný průběh jako pondělí - teploty se budou oba tyto dny pohybovat v hodnotách 21 až 27 °C.

Milovníci koupání a opalování se do konce července teplot nad 30 °C zřejmě ještě dočkají, ale jen sporadicky. "Vlna veder nás už nečeká, poslední červencový týden se s tropickými dnem setkat ale ještě můžeme. Jak bude vypadat počasí v srpnu, zatím detailně říct nemohu, meteorologické modely vidí pouze do 31. 7.," vysvětila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.