Vojta Kotek vyvedl do společnosti okouzlující přítelkyni. Je to přesně rok, kdy herec potvrdil, že to není jeho trenérka. Promluvil o násilí na ženách

Vojta Kotek s manželkou
Vojta Kotek s manželkou
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 3. 2022

Jeden z nejinteligentnějších českých herců Vojta Kotek (34) je už rok šťastný po boku přítelkyně Radany, jejíž soukromí ale velmi střeží. Sympatický pár se spolu objevil na slavnostní premiéře filmu Betlémské světlo. Všestranný herec pro ŽivotvČesku.cz promluvil o tom, jak vnímá, když se muži dopouští násilí na ženách.

Usměvavý herec, ze kterého velkou hvězdu udělala komedie Snowboarďáci z roku 2004, prožívá skvělé období po boku sympatické partnerky Radany, se kterou je vídán už rok. Z každého jeho gesta je patrné, že je nadšený a vedle okouzlující krásky může projevovat srdce gentlemana.

Páreček spolu vyrazil na premiéru filmu Zdeňka Svěráka (85) Betlémské světlo, ve kterém Kotek ztvárnil jednu z rolí. Zajímavostí je, že film stříhal Svěrákův vnuk František Svěrák.

Vztah herce a mladé ženy s velmi příjemným zjevem trvá přibližně rok. Loni v březnu byl v její společnosti spatřen poprvé. Tehdy uvedl, že to není jeho trenérka, čímž nepřímo uvedl, že jde o novou partnerku.

Vojta Kotek je známý hlavně z komediálních rolí, ale nedávno prokázal, že má talent i pro dramatické i záporné role. V kriminální minisérii s názvem Guru si zahrál roli sektářsky uvažujícího léčitele, který manipuluje s ženami a dopouští se na nich sexuálního násilí. Série byla inspirována kontroverzním mystikem Jaroslavem Dobešem, který ženy »odháčkovával« jako Guru Jára.

Vojta Kotek pro ŽivotvČesku.cz uvedl, že role pohledného manipulátora pro něj byla velkou výzvou a přiměla ho k přemýšlení, co všechno se v Česku může dít zranitelným ženám.

"Guru je moje první výrazně záporná postava, a tak to byla velká výzva, zvlášť když i diváci mě znají spíš jako představitele kladných postav. Musím ale říct, že když jsem byl poprvé na kamerových zkouškách, hned jsem říkal, že by to asi měl hrát někdo úplně jiný. Doufáme, že i tato série pomůže k tomu, aby se oběti podobných činů odhodlaly pachatele nahlásit a domoci se spravedlnosti. Určitě to pro ně není jednoduché, a tak je potřeba o tom hlavně mluvit," řekl pro ŽivotvČesku.cz herec, který se dokázal obdivuhodně převtělit do emočního vyděrače a slizkého predátora, který tvrdil, že chce ženám pomáhat od jejich traumat, místo toho na nich vykonával erotické rituály proti jejich svobodné vůli.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.