Vojtěch Drahokoupil utekl z ostrova, TMBK se mu vysmál. Tohle vadí těm citlivějším, vzkázala Alice Bendová

Herečka Alice Bendová
Herečka Alice Bendová
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 1. 2022

Na televizní obrazovky vtrhla nová reality show Survivor, v níž vybraní jedinci z Česka a Slovenska bojují o přežití na exotickém ostrově. Mezi účastníky jsou i slavné osobnosti a jednou z nich mohla být herečka Alice Bendová (48), která ovšem nabídku odmítla. Pro ŽivotvČesku.cz ale popsala, jaký má názor na konflikt mezi odstoupivším Vojtou Drahokoupilem (26) a grafikem Tomášem Břínkem (40) alias TMBK, který si z mladého herce udělal legraci z důvodu, že odstoupil. "TMBK si dělá legraci ze všeho, já bych to takhle vůbec nebrala," řekla herečka.

Hned v první epizodě show Survivor Česko-Slovensko přišel tým složený ze slavných osobností o jednoho člena. Z důvodů spojených se svým psychickým stavem odstoupil mladý herec a zpěvák Vojta Drahokoupil, který ačkoliv prošel náročným tréninkem, pobyt na pustém ostrově spojený s extrémním nepohodlím a náročnými výzvami nakonec nezvládl. Reakce diváků se rozdělují na ty lítostivé a na ty, které si z něj utahují.

Pomyslný olej do ohně přilil grafik Tomáš Břínek, který je lépe známý jako TMBK. Jeho koláže na sociálních sítích mají mnoho fanoušků, ovšem když si vystřelil z odstoupení Vojty Drahokoupila, reakce byly rozpolcené. Navíc sám bývalý účastník náročné soutěže se na sociální síti ozval.

"Máš opravdu málo zákulisních informací, aby si sypal takováhle moudra. To, že diváci viděli jeden díl, je záležitost střihačů, ne má. Kolik jsem byl na ostrově dní a nocí, a co se doopravdy stalo, se samozřejmě lidé dozvědí, ale tvoje drzost a lidská antipatie je nepopsatelná," reagoval Vojtěch Drahokoupil na koláž, v níž si z něj TMBK vystřelil. Zpěvák uvedl, že na ostrově ho přepadla panická ataka.

Jednou z účastnic soutěže Survivor mohla být i herečka Alice Bendová, kterou oslovila produkce. Nabídku nepřijala z vícero důvodů, jedním z nich byl ale i diskomfort, který s takovým druhem show souvisí. Přestože chápe, proč se mohla Vojty Drahokoupila koláž dotknout, nemyslí si, že by kvůli ní měl být takový poprask. Grafika, který baví sociální sítě, se zastala.

"TMBK si dělá legraci ze všeho, já bych to takhle vůbec nebrala a hlavně bych to nebrala osobně. Být Vojtou, tak by mi to asi bylo trochu líto, protože Vojta asi ty psychické problémy má, myslel si, že to dá, ale nedal to a to, že se do mě někdo obuje, bych dál nevířila. TMBK si dělá opravdu legraci ze všeho a z každého, čekám, že někde něco pronesu a on mě tam šmahne taky, tak to prostě je. Samozřejmě, kdo je citlivější, tomu to může vadit," popsala Alice Bendová pro ŽivotvČesku.cz, jak konflikt vnímá.

Do Tomáše Břínka se na základě jeho koláže, v níž žertuje o odstoupení Vojty Drahokoupila, opřely i některé celebrity. Na sociální síti nelibost vyjádřila například herečka Veronika Khek Kubařová (34) či Andrea Pomeje (33). Alice Bendová si ovšem myslí, že zrovna na vtipy TMBK je třeba koukat opravdu s nadhledem.

"Nedělala bych z toho vědu, TMBK sleduji, mám ho ráda, protože je vtipný, takže to beru takhle. Samozřejmě Vojty se to asi dotklo... Já si myslím, že to je zbytečné, TMBK se opírá do všech, opřel se do Vojty. Myslím si, že ho úplně nezostudil, že všichni víme, že to je nadsázka. V žádném případě nezlehčuji situaci Vojty, já bych na tom třeba byla podobně, i když žádnými úzkostnými stavy netrpím. A taky by mi pak třeba nebylo příjemné, kdyby se do mě někdo opřel, ale asi bych to brala jako legraci," dodala Alice Bendová pro ŽivotvČesku.cz.

Co je panická ataka:

Panická ataka je psychická porucha, během které se opakují záchvaty strachu a nepohody. Ty vznikají náhle a bez zjevné příčiny, obvykle trvají několik minut. Drtivá většina lidí, kteří s ní žijí, je schopná žít naprosto normálním životem. Během ataky může docházet ke zrychlenému dýchání, pocení, zvracení či například ke svírání v oblasti hrudníku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.