Vojtěchovo navýšení kapacity pražské zoo je o 6 tisíc návštěvníků. Náš limit je ale větší, uvedl ředitel

Pro pražskou zoo je rozvolněná kapacita stále nedostačující.
Pro pražskou zoo je rozvolněná kapacita stále nedostačující.
Foto: Zoo Praha
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 6. 2020

Navýšení počtu návštěvníků zoologických a botanických zahrad se zvýší podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha už od čtvrtka. Uvedl to v úterý na svém Twitteru. Původně vláda uvedla, že se tak stane od pondělí 8. června. Maximální kapacita se zvedne ze 150 na 250 osob na hektar, což konkrétně pro pražskou zoo znamená zvýšení o 6 tisíc návštěvníků.

Pražskou zoologickou zahradu bude moci od čtvrtka díky dalšímu rozvolnění opatření proti šíření koronaviru denně navštívit 14.500 lidí. Současný limit je 8500 lidí.

Zoologická vydala tiskové prohlášení, ve kterém věří, že se nebude opakovat situace z uplynulé soboty. Pražská zoo musela kvůli kapacitě omezit provoz už ve 13:00 hodin, šlo o den kdy zároveň otevřela novou expozici Darwinův kráter.

"Nový denní limit je pro nás ale vysoko nad 14 tisíc návštěvníků a tolik jich přichází opravdu jen výjimečně," uvedl ředitel ředitel pražské zoo Miroslav Bobek.

Zároveň zdůraznil, aby právě kvůli limitu lidé sledovali web nebo Facebook zoo, kde najdou i informace o aktuálním počtu návštěvníků.

V případě, že se nezhorší epidemiologická situace, vláda plánuje od poloviny června zrušit limit pro zoologické a botanické zahrady úplně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.