Volby by ovládla koalice Pirátů a STAN. Propad by pocítilo ANO. Lidé nevěří lžím, těší Ivana Bartoše

Se svolením Víta Rakušana
Koaliční partneři Ivan Bartoš a Vít Rakušan
Foto: Se svolením Víta Rakušana
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 27. 6. 2021

Volby by znovu ovládla koalice hnutí STAN (Starostové a nezávislí) a České pirátské strany s předsedy stran Vítem Rakušanem (43) a Ivanem Bartošem (41). Ukazuje to průzkum agentury Kantar pro Českou televizi. Těsně za nimi by se umístila další z koalic – Spolu, kterou tvoří trojice politických stran TOP 09, ODS a KDU-ČSL. K výsledkům se vyjádřil předseda Pirátů. "Je vidět, že lidé vnímají naši práci a nevěří lžím, které o Pirátech nově kromě SPD začal rozšiřovat ve svých vystoupeních premiér Babiš a jeho tým marketérů. Navíc toto premiér dělá, aby zakryl své chyby a selhání v řízení země nejen v době pandemie," sdělil Ivan Bartoš pro ŽivotvČesku.cz.

Poslanecká sněmovna představuje 200 křesel, které budou rozděleny mezi vítěze podzimních voleb. V aktuálním průzkumu, do kterého se zapojilo 977 respondentů, vede stále koalice Pirátů v čele s Ivanem Bartošem a hnutí STAN, jehož předsedou je Vít Rakušan (43) – celkově by získali 24 procent voličských hlasů. V těsném závěsu s 23,5 procenty by skončila koalice Spolu, která sdružuje hned tři politické strany. Až na třetí místo by se propadlo hnutí ANO, které vede premiér Andrej Babiš (66). Získalo by 21,5 procent. Strana Tomia Okamury (48) SPD by dostala od voličů 12,5 procenta hlasů a posun o celé procento zaznamenalo hnutí Přísaha, jehož hlavou je bývalý šéf ÚOOZ Robert Šlachta (49).

"Dlouhodobá podpora veřejnosti naši společné kandidátky Pirátů a Starostů mne těší. Je vidět, že lidé vnímají naši práci a nevěří lžím, které o Pirátech nově kromě SPD začal rozšiřovat ve svých vystoupeních premiér Babiš a jeho tým marketérů. Navíc toto premiér dělá, aby zakryl své chyby a selhání v řízení země nejen v době pandemie. Lidé se nenechají opít rohlíkem ani koblihou. Piráti v programu zvyšování daní nikdy neměli a nemají, stejně tak jsme nepodpořili nikdy nelegální migraci. V roce 2015 Piráti jasně odmítli automatické kvóty na umisťování uprchlíků. I přesto, že premiér zahájil svou kampaň, ve které straší lidi, dostávám spoustu pozitivních reakci na představený program koalice Pirátů a Starostů pro nadcházející volby," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz k volebnímu programu a výsledkům aktuálního průzkumu Ivan Bartoš s tím, že jde hlavně o vybudování kladného vztahu státu s jeho občany.

Předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš (67) plánuje oznámit rozhodnutí ohledně s...

Se 4,5 procenty by skončili Komunisté a ČSSD by dalo v průzkumu hlas pouze 3,5 procenta voličů. Co se týká přepočtu na mandáty, ve kterých je zohledněný květnový a červnový průzkum, Piráti se STAN by pro sebe získali 57 křesel v Poslanecké sněmovně. Jen o čtyři méně by připadlo koalici Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09). Hnutí ANO Andreje Babiše by si zabralo 50 mandátů a SPD pak 24. Politické hnutí Roberta Šlachty Přísaha by získalo 9 křesel a o dvě méně by pak dostali komunisté.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu