Vražda v Radotíně má dohru. Manžela zavražděné ženy kvůli chybě pustili na svobodu

Mezi manželi došlo nejprve k hádce.
Mezi manželi došlo nejprve k hádce.
Foto: Archiv Policie ČR
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 9. 2020

Pražští policisté v neděli řešili smrtelnou událost v Radotíně. Na Strážovskou ulici vyběhla pobodaná šedesátiletá žena, která následkům zranění podlehla. Muži zákona zadrželi na místě jejího manžela. Byl obviněn, ale kvůli chybě úřednice ho muži zákona museli pustit na svobodu.

Na místo události jsme vyjížděli okolo půl druhé odpoledne na základě oznámení na linku 158. Došlo k nějakému incidentu mezi manželi v domě. Na konci toho incidentu skončila pobodaná žena narozená v roce 1960 na ulici, kdy jí byla poskytnuta první pomoc, která nebyla úspěšná a žena na místě zemřela," řekl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí policie Jan Daněk.

Policisté muže eskortovali do cely předběžného zadržení. Následně podali podnět na vzetí do vazby, který zaslali na státní zastupitelství. Jenže v zákonné lhůtě neobdrželi odpověď a muže museli propustit na svobodu.

Státní zástupce podle mluvčího státního zastupitelství Aleše Cimbaly návrh na vzetí obviněného manžela do vazby vypracoval, kvůli pochybení úřednice se ale nedostal včas k soudu.

"Dne 31. 8. 2020 bylo zahájeno trestní stíhání jedné fyzické osoby pro trestný čin vraždy. Osoba byla zadržena a ve věci byl na základě včasného podnětu policejního orgánu vypracován dozorovým státním zástupcem návrh na vzetí obviněného do vazby. K předložení návrhu na vazbu soudu byl dán ze strany státního zástupce pokyn. Pochybením pracovnice kanceláře při doručení návrhu místně a věčně příslušnému soudu došlo k uplynutí zákonem předpokládané lhůty pro zadržení obviněného. S ohledem na tuto skutečnost musel být obviněný propuštěn na svobodu. Pochybení, které se ve věci vyskytlo, je řešeno a bude disciplinárně potrestáno," řekl pro ŽivotvČesku.cz Cimbala.

"Ve věci se jedná o šedesáti pětiletého obviněného, jehož jednání směřovalo vůči poškozené manželce. Obviněný nebyl dosud soudně trestán. Návrh na vazbu byl dán především z důvodu předpokládaného dlouhého trestu. Důvod vazby směřující k zamezení ovlivnění svědků dalším řízením již odpadl. Není dán předpoklad, že by obviněný ve svém jednání pokračoval nebo se vyhýbal trestnímu stíhání," dodal mluvčí.

Manželka obviněného pracovala jako porodní asistentka v Praze u Apolináře. Nikdo zatím netuší, co bylo přesným motivem, že muž vzal nůž a zaútočil na ženu, která následně zemřela. Spekuluje se o tom, že obviněný mohl mít psychické potíže.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.