Vrtulník Michael V. vzpomíná na hitparádu ESO. Vzal jsem to, když Tereze došla šťáva, říká Viktořík

Hudebník Michael Viktořík
Hudebník Michael Viktořík
Foto: Se svolením Michaela Viktoříka
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 4. 2021

Michael Viktořík, který hrdě nosí přezdívku Vrtulník Michael V. (též Vrtulník Majk Ví) patří k zakládajícím členům úspěšné kapely J.A.R. Řada televizních diváků ho má spojeného s hitparádou ESO, kterou jeden čas moderoval. "Občas jsem zaskáknul, když Tereze Pergnerové došla šťáva," uvedl pro ŽivotvČesku.cz skromně.

Michael Viktořík od mládí fandil rapu a fanoušci ví, že v roce 1989 dokonce vyhrál mistrovství ČSSR v rapování. Zlomem v jeho profesní kariéře ale byl zřejmě 17. listopad 1989, kdy s Romanem Holým založili skupinu J.A.R., která proslula syrovými nekorektními texty a hudbou, která přerostla svou dobu.

Když se Michael Viktořík po usměvavé Tereze Pergnerové objevil v roce 1995 v hitparádě ESO, působil na mnoho fanoušků jako zjevení.

"Bude to znít zcela jistě vychloubačně, ale proč ne, dnes tak jedná celý svět. A pak, když vás nepochválí někdo jiný, musíte si to udělat sám. V podstatě jsem byl u startu televize Nova jako takové. V sobotu 5. února 1994 dopoledne, po večeru s Amadeem, Zbyňkem Merunkou a Evou Jurinovou, jsem uváděl první hudebně-zábavný pořad na téhle nové televizi, který se jmenoval Klipy Klepy. Poté, co jsem na Nově byl takto etablován, tak jsem pochopitelně byl k ruce i v době, kdy Tereze Pergnerové docházela šťáva, takže jsem občas »zaskáknul«," s úsměvem pro ŽivotvČesku.cz zavzpomínal Vrtulník Majkl na dobu, kdy Češi objevovali nové hudební styly a ESO bylo vlajkovou lodí hudebních trendů. Pořad Klipy Klepy skončil, protože vedení televize rozhodlo, že hitparáda ESO bude stačit.

"Co mi ESO dalo? Myslíte kromě peněz? Jelikož jsem nebyl stálým moderátorem téhle hitparády, tak mi ESO spíše dalo než vzalo, neboť pořád existují diváci, kteří nezapomenou na mé první vystoupení v ESU, kdy jsem na konci poslední moderace z Jindřichova Hradce skočil oblečený do kanálu pod místním zámkem," popsal Michael Viktořík pro ŽivotvČesku.cz a vysvětlil, proč podle něj mělo ESO tak velký úspěch.

"Byl tady hlad, nebyla jiná alternativa. Dnes díky tomu, že všude je všechno, tak si nikdo (a zvláště mladá generace) ničeho neváží. Ten hlad tady nastavil komunista, neb nám všem dost zk**** vkus. Já jsem za ESO rád, vtipné je, že si na mě díky tomu lidé pořád vzpomenou," dodal »Vrtulník« pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu