Vše, co divák neměl šanci vidět. Dalibor Gondík promluvil o moderování pořadu Kolotoč

Dalibor Gondík moderoval se sestrou Adélou pořad Kolotoč
Dalibor Gondík moderoval se sestrou Adélou pořad Kolotoč
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 1. 2021

Televizní pořad Kolotoč patří nepochybně k legendám zábavních soutěží devadesátých let. V roce 1999 se moderování ujala oblíbená sourozenecká dvojice Dalibor Gondík (50) a Adéla Gondíková (47), která vnesla do formátu nový prvek – hudbu. "Měl jsem tam piano, různé hudební nástroje, hrál jsem na bubny. Točili jsme vždycky 5 dílů denně," zavzpomínal pro ŽivotvČesku.cz Dalibor Gondík.

Dalibor Gondík je muž mnoha rozličných talentů – jako moderátor, herec, bavič, hudebník nebo dabér si získal své čestné místo v českém showbyznysu a jeho sestra Adéla nezůstala pozadu. Na konci devadesátých let se dvojice ujala moderování velmi populárního formátu, a to televizního pořadu Kolotoč.

Diváci ho poprvé mohli sledovat v roce 1996, kdy ho jako historicky první moderoval Pavel Poulíček (46). Toho v 505. díle vystřídal Honza Musil (53) a do třetice se jeho tváří stali v roce 1999 právě sourozenci Gondíkovi.

"Byl to hudební kolotoč. Tenkrát jsme to narychlo vymysleli s panem doktorem Železným a vzpomínám na to moc rád. Sám jsem si k pořadu udělal znělky a podkresy. Režírovali jsme to s milovaným režisérem Láďou Vobrátilkem. Dodnes na to s Adélkou rádi vzpomínáme, protože se to týkalo hudby. Měl jsem tam piano, různé hudební nástroje, hrál jsem na bubny. Točili jsme vždycky 5 dílů denně, byla to strašná šichta. Ale vnímám to jako krásnou dobu, bylo to fajn," řekl pro ŽivotvČesku.cz Dalibor Gondík.

V průběhu natáčení Kolotoče nasbíral řadu humorných historek a vzpomínek. Jedna z nich však převažuje.

"Na první dobrou mě napadá kluk, který nemohl přijít na to, jestli dva, tři, čtyři nebo pět myslivců v písničce Šly panenky silnicí. Byla to ukrutná sranda. Soutěžili tam také poměrně mladí lidé, a když se pustila třeba píseň od Marie Rottrové, tak vůbec nevěděli, kdo to je. Ale na »Šly panenky silnicí« si pamatuju dodnes," zavzpomínal s úsměvem pro ŽivotvČesku.cz nadaný umělec, který po čtyřicítce propadl lásce k běhání a měsíčně se snaží uběhnout neskutečných 400 kilometrů.

Na otázku, zda by se do podobného pořadu vrátil, má však jasnou odpověď. "Kdyby se to týkalo hudby, tak hned. Hudební pořad tohoto typu jednoznačně. Nic takového tady není. Tenkrát hudebního dramaturga a celou dramaturgii dělal Lešek Semelka - bylo to propracované a promyšlené. Dával tomu moc hezký obsah. Myslím, že to bavilo všechny," dodal pro ŽivotvČesku.cz Dalibor Gondík, který na jaře v době první vlny koronaviru oslavil jubilejní padesáté narozeniny.


O pořadu Kolotoč:

  • Soutež vznikla na základě amerického formátu Wheel od Fortune.
  • Poprvé se objevila na televizních obrazovkách TV Nova v roce 1996.
  • Historicky prvním moderátorem byl Pavel Poulíček, nahradil ho Honza Musil a v roce 1999 oblíbená dvojice – Dalibor a Adéla Gondíkovi. V roce 2000 se vrátil Pavel Poulíček.
  • Dalibor Gondík vnesl do pořadu nový prvek, kterým byla hudba. Vždy převedl svůj talent a využíval mnoho hudebních nástrojů.
  • Na přípravě otázek do pořadu se podílel zpěvák a skladatel Lešek Semelka.
  • Nejvyšší výhra se skrývala za tzv. Jackpotem, ale nulu si mohl soutěžící připsat, když si vytočil obávané políčko bankrot.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.