Výběrové řízení na ředitele KSÚS: Vítěz předem známý rozhodně není, je to nesmysl, říká náměstek hejtmanky

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com

O novém řediteli Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje (KSÚS) oficiálně rozhodnuto ještě není, stále probíhá výběrové řízení. Spekuluje se ale o tom, že nejlepší karty by měl mít Petr Žejdlík. Podle některých spekulací ho chce do křesla dostat část ODS. "Mně přijde pod jakoukoliv úroveň myslet si, že by tito lidé v jedenáctičlenné sestavě se dopředu domluvili na tom, že toto výběrové řízení má nějakého jasného vítěze," uvedl pro ŽivotvČesku.cz náměstek středočeské hejtmanky pro silniční infrastrukturu Martin Kupka (ODS).

Nový ředitel Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje (KSÚS) by se měl funkce ujmout v březnu. Momentálně probíhá výběrové řízení. Objevily se spekulace, že do ředitelského křesla je tlačen Petr Žejdlík, který dříve působil například ve funkci ředitele Pražské vodohospodářské společnosti.

Výběrové řízení zavání starými praktikami. Jméno budoucího ředitele koluje týdny dopředu, tvrdí web ParlamentníListy.cz s tím, že by se mělo jednat právě o Petra Žejdlíka.

Ten takové spekulace jasně a rázně odmítá. Redakce ŽivotvČesku.cz ho kontaktovala s dotazem, zda slyšel o tom, že má vítězství v kapse. "Spekulace," odpověděl Petr Žejdlík přes SMS. Nejprve odmítl komunikovat přes telefon a vyžádal si písemný dotaz.

Za zmínku stojí také roky 2011 až 2012, kdy se Žejdlík objevil v pozici ekonomického náměstka pražské Nemocnice na Bulovce. Nemocnice je dnes proslavená obžalovanou ředitelkou Vrbovskou s úzkými vazbami na Marka Šnajdra (ODS). Ten je podle webu ParlamentníListy.cz považován za šedou eminenci českého zdravotnictví.

Ve funkci ředitele Pražské vodohospodářské společnosti Žejdlík skončil po vzniku magistrátní koalice STAN a Pirátů. "Pan Žejdlík nemůže unést, že jsme mu vyslovili nedůvěru jako předsedovi představenstva Pražské vodohospodářské společnosti, a opozice se snaží takovéto věci vyzobávat a posílat do médií," uvedl pro ParlamentníListy.cz náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN).

Proti spekulacím kolem obsazování postu ředitele KSÚS se důrazně ohradil náměstek hejtmanky pro oblast silniční infrastruktury Martin Kupka. Toho v první řadě zajímalo, kdo nesmysly a spekulace mezi novináře pustil.

"Je to naprostý nesmysl a totální nechutnost. Ano, pan Žejdlík ve výběrovém řízení figuruje. Ale vezměte si historii toho výběrového řízení. Od vyhlášení je vše veřejně dostupné. Výběrová komise a její členové jsou jmenováni radou, jejich jména jsou známá, je to 11 lidí, kteří zastupují jak jednotlivé politické strany v té současné koalici, tak zároveň tam jsou nezávislí odborníci. Mně přijde pod jakoukoliv úroveň myslet si, že by tito lidé v jedenáctičlenné sestavě se dopředu domluvili na tom, že toto výběrové řízení má nějakého jasného vítěze. Každému uchazeči jsme věnovali půl hodiny času a intenzivně jsme se dotazovali. Snad všichni členové komise se ptali na důležité věci. Spíš by mě zajímalo, kdo s takovým nesmyslem přišel. Za panem Žejdlíkem jsou mimo jiné výsledky, které plynou z toho, co v Pražské vodohospodářské společnosti udělal. Toto je nechutná záležitost," uvedl Martin Kupka pro ŽivotvČesku.cz.

O vyjádření jsme požádali také předsedu ODS Petra Fialu. Ten přes svého mluvčího vzkázal, že ke krajským záležitostem se vyjadřuje výjimečně a že by redakci stejně odkázal na Martina Kupku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.