Vyčerpání a pochybnosti. Martin Schreiner zažil krušné chvíle před vystoupením. Zachránila mě samota, přiznal

Zpěvák Martin Schreiner
Zpěvák Martin Schreiner
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 8. 2021

Umělecká profese je náročná z mnoha hledisek. Člověk musí prokázat hudební i herecké nadání a zvládnout poměrně velkou míru stresu. Zpěvák Martin Schreiner (24) má za sebou premiéru muzikálu, kde jako snad občas každý zažil nepříjemnou chvíli v souvislosti s rostoucí nervozitou. "Jsme jen lidé a každý může jednou za čas nabýt dojmu, že už mu dochází síly a nemůže - pocit, že mu dochází »baterky«. Jsem k sobě také hodně sebekritický a pokud se necítím stoprocentně jistě, přichází u mě pochybnosti," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Nepříjemné chvíle má za sebou talentovaný zpěvák Martin Schreiner, kterého televizní diváci znají z úspěšné pěvecké soutěže, kde skončil na třetím místě. Byl také jedním z finalistů show plné kostýmů. I jako zkušený profesionál má někdy chvíle, kdy ho přemůže nervozita. Jedním z takových okamžiků byla premiéra nového muzikálu.

"Jsme jen lidé a každý může jednou za čas nabýt dojmu, že už mu dochází síly. Bylo to v období, kdy se zkoušela Láska nebeská, skončila Tvář a bylo nějaké »covidové« volno – což rozhodně nebyl žádný balzám na duši. Na muzikál Robinson jsem měl pouze dva týdny, což je málo a přiznám se, že mě to trochu stresovalo. Byla to první premiéra po dlouhé době a měl jsem pocit, jako bych poprvé vystupoval před lidmi. Ale že bych se zhroutil a byl třeba někde na lůžku, tak to opravdu ne," řekl Martin Schreiner pro ŽivotvČesku.cz s tím, že není nic špatného na tom, mluvit o těchto věcech nahlas.

"Každý to asi zná. Pocit, že mu dochází »baterky«. Jsem k sobě také hodně sebekritický a pokud se necítím stoprocentně jistě, přichází u mě pochybnosti. Ale to je zcela normální. V muzikálu jsem, ale nikdy jsem třeba neřešil věci typu kdo je lepší a kdo je komu větší konkurence. Občas vnímám i zbytečný tlak ze strany médií. Samozřejmě si zvyknu a troufám si říct, že si už dost zvykám, ale někdy mě dokáže něco zarazit. Stát se to může a jsme jen lidi," popsal zpěvák pro ŽivotvČesku.cz.

"Vůbec mi nepřišlo na mysl, že bych představení neodehrál. Pomohlo mi, že jsem se asi na tři čtvrtě hodiny zavřel sám do úplného klidu. Uklidnilo mě, že jsem byl na chvíli sám. Nebylo mi řečeno, že půjde o slavnostní premiéru včetně médií, což mě znejistělo. Zkoušel jsem dvě představení naráz, byl jsem trochu vyčerpaný. Rád se soustředím na jednu věc a v tu chvíli tam na mě bylo zkrátka moc lidí… Zavřel jsem se sám, udělal jsem si kávu a pomohlo mi to," uzavřel Martin Schreiner pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.