Vyčerpáním skončil na kapačkách. Měl jsem dvě až tři hodiny spánku denně, prozradil Adam Vojtěch

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Foto: Showpix
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 9. 2020

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (33) sice v pondělí rezignoval na svou funkci, ale možná v koutku duše je rád, že si konečně odpočine. Kvůli boji s koronavirem a nadmíře stresu skončil dvakrát na kapačkách a bylo i období, kdy si o kvalitním spánku mohl opravdu nechat jen zdát. "Během první vlny epidemie jsem spal někdy dvě hodiny denně. Žil jsem prakticky na ministerstvu," řekl pro ŽivotvČesku.cz sympatický právník.

Aktuálně je Adam Vojtěch po své rezignaci na post ministra poslancem, který chce pokračovat v práci ve zdravotnictví. "Celkem se této oblasti věnuji sedm let a určitě rád ty zkušenosti zúročím," prozradil své plány do budoucna Adam Vojtěch, který si momentálně užívá své rodiny a chce se věnovat věcem, na které neměl v posledních třech let čas.

Usilovná a aktivní práce Adama Vojtěcha v první vlně koronavirové epidemie měla za následek, že dvakrát skončil na kapačkách kvůli vyčerpání organismu.

"V době na jaře, kdy Česko zasáhla první vlna epidemie, tak to tak skutečně bylo, že jsem skončil dvakrát na kapačkách. Byla to doba velkého stresu. Spal jsem třeba dvě až tři hodiny. Člověk prakticky žil na ministerstvu. Končil jsem práci někdy v jednu ve dvě ráno a vstával v pět i dříve," odhalil Vojtěch pro ŽivotvČesku.cz, že šlo o velmi těžké období.

Svou pro mnohé nečekanou rezignací se bývalý ministr zdravotnictví rozhodl vytvořit prostor pro boj s koronavirem, jak sám uvedl. A to s tím, že současná druhá vlna epidemie mu neumožňovala dokončit koncepční změny.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.