Vyhazov Petra Suchoně má hodně smutný paradox. Nejprve kolegyni přál dojemný vzkaz, teď kvůli ní končí

Moderátor Petr Suchoň
Moderátor Petr Suchoň
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 5. 2021

Moderátor Petr Suchoň (36) v pátek skončil na televizi Nova. V roli moderátora hlavní zpravodajské relace se s ním diváci setkávali dlouhých devět let. Naposledy ve dvojici s Ivetou Vítovou (38). Právě její těhotenství je důvodem, proč musel po dlouhých třinácti letech opustit nejsledovanější tuzemskou komerční stanici. "V současnosti připravujeme novou podobu vysílání našich zpravodajských pořadů, což si vyžádalo i organizační změny," uvedla mluvčí Novy Barbora Dlabáčková.

Charismatický moderátor pro ŽivotvČesku.cz potvrdil, že pátek byl jeho posledním dnem na TV Nova. "Ano, dnes jsem skončil," uvedl Petr Suchoň.

Zpráva byla pro řadu jeho kolegů nečekaná. "Je to pro mě překvapení, ale tak to v životě chodí. Bohužel se to stává. Petrovi jako letitému kolegovi přeji hodně radosti v osobním životě a především úspěchy," řekl pro ŽivotvČesku.cz Petrův kolega ze zpravodajství Rey Koranteng.

Nova svůj krok zdůvodnila tím, že jde o běžnou reorganizaci v moderátorském týmu. "V současnosti připravujeme novou podobu vysílání našich zpravodajských pořadů, což si vyžádalo i organizační změny. Jednou z nich je bohužel to, že se musíme rozloučit s Petrem Suchoněm. Přejeme Petrovi hodně štěstí a děkujeme mu za práci odvedenou u nás na Nově," uvedla mluvčí Novy Barbora Dlabáčková.

Realita je ale taková, že Iveta Vítová veřejně oznámila svůj požehnaný stav na začátku března. Sám Petr Suchoň jí přes ŽivotvČesku.cz vyslal dojemný vzkaz. "Už jsem to věděl déle. Je to krásná zpráva a není v životě nic hezčího, než je těhotenství a narození miminka," vzkázal kolegyni moderátor.

Paradoxem na celé situaci je, že právě kvůli jejímu odchodu na mateřskou, televize už nepočítá s ním. "Iveta se brzy stane maminkou. Protože odchází na mateřskou, tak logicky padla volba i na mne," uvedl Petr Suchoň.

Kvůli reorganizaci zůstane v hlavní zpravodajské relaci jen dvojice Lucie Borhyová (43) a Rey Koranteng (46) s Kristinou Kloubkovou (44) a Martinem Pouvou (57).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.