Výhled do konce května: Déšť a bouřky, pak ale nastane teplotní změna

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Martina | Redaktorka a korektorka
[email protected]
Publikováno: 21. 5. 2024

Meteorologické léto startuje už 1. června a podle výhledu prodlouží řadu teplotně nadprůměrných dnů a prázdnin. Do té doby ale můžeme na tropické teploty zapomenout. "Nejvyšší odpolední teploty se do konce května budou pohybovat v širokém intervalu, a to od 15 do 25 °C – těch 15 °C naměříme při trvalejším dešti, naopak na letní hodnotu se rtuť teploměru vyhoupne, pokud bude převládat jen malá oblačnost," vysvětlila konzultantka počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že srážek ale do konce května očekáváme hodně, stejně tak se budou vyskytovat četné bouřky.

V úterý bude oblačno, během dne další přibývání oblačnosti s deštěm, místy bouřky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 19 až 23 °C.

Ve středu si počasí nachystá zataženo s deštěm. Srážky budou ustávat později večer. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 16 až 20 °C.

Ve čtvrtek bude oblačno a místy déšť, přeháňky, ojediněle bouřky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 17 až 21 °C.

Ani poslední pracovní den stávajícího týdne nepřinese výraznou změnu v počasí. "V pátek bude oblačno, místy déšť, přeháňky a bouřky. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 18 až 22 °C," vylíčila odbornice přes počasí pro ŽivotvČesku.cz.

Výhled na víkend

Blížící se volné dny se pak ponesou ve stejném duchu. "V sobotu bude oblačno až polojasno, místy přeháňky a bouřky. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 20 až 25 °C. V neděli lze očekávat oblačno, místy přeháňky a bouřky. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 20 až 25 °C," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, jaké počasí bude panovat v samotném závěru tohoto týdne.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.