Výhled na celý únor: Obyčejně nevlídný měsíc překvapí nadprůměrnými teplotami. Jaké počasí se dá čekat, popsala konzultantka

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 1. 2022

Počasí v únoru pravidelně bývá poměrně nevlídné. Sice se viditelnost během dne prodlužuje a Slunce se šplhá stále výše nad obzor, druhý měsíc roku ale bývá dost chladný. "Z výhledu počasí na únor to vypadá, že máme před sebou teplotně nadprůměrný měsíc. Průměrná únorová teplota je -0,9 °C (měřeno v letech 1981-2010) a srážkově bude v porovnání s normálem, který je 38 mm, mírně nadprůměrný," řekla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová a vypracovala výhled, jaký bude letošní únor.

Období 1.-10. února: Převážně velká oblačnost – zataženo až oblačno, místy sněžení, které bude přecházet nejprve od středních poloh v déšť, postupně bude sněžit pouze na horách. Přechodně i na horách déšť se sněhem nebo srážky mrznoucí. Jen přechodně polojasno. Ranní teploty 2 až -4 °C, při vyjasnění až -7 °C. Zpočátku období -1 až 4 °C, postupně 3 až 9 °C.

Období 11.-20. února: Oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, od vyšších poloh sněhové, přechodně sněžení nebo sněhové přeháňky i v nižších polohách. Koncem období ubývání oblačnosti a ustávání srážek. Ranní teploty 2 až -4 °C, ve druhé polovině období při malé oblačnosti -4 až -8 °C. Denní teploty -1 až 6 °C.

Období 21.-28. února: Oblačno až polojasno, občasné sněhové přeháňky, v nížinách převážně déšť nebo déšť se sněhem. Ranní teploty +1 až -5 °C. Denní teploty -1 až 4 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.