Výhled počasí na další týden: Teploty budou příjemné, opět ale udeří bouřky

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Martina | Redaktorka a korektorka
[email protected]
Publikováno: 10. 5. 2024

Máme před sebou klidné víkendové počasí, pouze ojediněle se budou vyskytovat přeháňky a nejvyšší odpolední teploty se budou pohybovat kolem 20 °C. "Od úterý ale opět budeme skloňovat místy bouřky. Ty se budou vyskytovat hlavně na jihozápadě území, ve středu a ve čtvrtek i na zbytku území. Ke květnovému počasí ale už bouřky patří," uvedla konzultantka počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz a vypracovala předpověď až do konce nadcházejícího pracovního týdne.

Páteční ráno bylo relativně chladné. "V mrazových kotlinách na Šumavě opět mrzlo – na Rokytské slati teplota klesala k -5 °C. V Přibyslavi byla v 6 hodin teplota na 3 °C. Nejméně oblačnosti bude hned dopoledne – to bude na východě území skoro jasno až polojasno, na západě polojasno až oblačno. Odpoledne už bude na většině území oblačné až polojasné. Večer ale opět začne docházet k ubývání oblačnosti," popsala dnešní den odbornice přes počasí pro ŽivotvČesku.cz s tím, že denní pocitové teploty se budou pohybovat mezi 17 až 22 °C.  

sobotu ráno a večer bude oblačnosti nejméně – skoro jasno až polojasno. "Během poledne a odpoledne bude převládat oblačno a zejména v severní polovině území se budou během dne místy tvořit přeháňky. Srážkové úhrny ale budou nízké. Do Česka postoupí slabá studená fronta. Denní pocitové teploty 18 až 22 °C," vylíčila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz ohledně prvního volného dne.

V neděli bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty 10 až 6 °C. Denní teploty 18 až 22 °C.

Výhled na další týden

V pondělí lze očekávat jasno až polojasno. Ranní teploty 10 až 6 °C. Denní teploty 18 až 22 °C.

V úterý bude jasno až polojasno, během dne při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky, a to zejména na jihozápadě území. Ranní teploty 10 až 6 °C. Denní teploty 20 až 24 °C.

Ve středu si počasí nachystá oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky a bouřky. Ranní teploty 10 až 6 °C. Denní teploty 19 až 23 °C.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky a bouřky. Ranní teploty 10 až 6 °C. Denní teploty 18 až 22 °C.

V pátek bude počasí psát podobný scénář jako předchozí den. "Bude zataženo, déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 10 až 6 °C. Denní teploty 18 až 22 °C," dodala meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, jaké počasí přinese závěr pracovního týdne.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.