Výhled na září vypadá slibně, říká meteoroložka. Počasí vydrží a první polovina měsíce bude ještě na koupání

Počasí - ilustrační snímek
Počasí – ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 8. 2021

Druhá polovina prázdnin už dávno odstartovala a letošní léto je charakteristické proměnlivým počasím. Časté jsou především velké výkyvy teplot, ale i bouřky a přívalové deště. V minulém týdnu přišlo citelné ochlazení, nový pracovní týden bude naopak atakovat tropické hodnoty. Nicméně výhled na září je podle meteorologů zatím příznivý. "Když jsem se dívala na sezónní modely, které dávají měsíční výhledy, tak jsem se úplně zaradovala. V září nám to ukazuje, že bychom měli být teplotně nadprůměrní a počasí by mělo být konečně stabilní," sdělila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Léto se dosud neslo ve znamení proměnlivého počasí s hojným výskytem silných bouřek, přívalových dešťů a povodňových stavů. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydává jednu výstrahu za druhou a tropické dny střídá prudké ochlazení. Situace by se však mohla změnit začátkem nového měsíce.

"Je to stále hodně daleko. Ale když jsem se dívala na sezónní modely, které dávají měsíční výhledy, tak jsem se úplně zaradovala. V září nám to ukazuje, že bychom měli být teplotně nadprůměrní a počasí by mělo být konečně stabilní. Bude se to samozřejmě upřesňovat, ale naděje na to zatím existuje," vyjádřila se Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že kolem svatého Václava mluvíme už o babím létu.

"To je na konci září, ale řekla bych, že ještě v první polovině nám to koupání dovolí. Mohla by se nám tím prodloužit letošní sezona," dodala konzultantka počasí pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.