Reklama:

Výhled počasí den po dni: Na konci týdne vyskočí teploty až k 28 °C

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 6. 2024

Vzhledem k nasycení půdy vodou z předcházejících dešťů mohou dnešní přívalové deště o intenzitě kolem 40 milimetrů opět způsobit škody, uvedla to pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová a vypracovala výhled počasí na celý týden.

Reklama:

V pondělí bude zpočátku dne ojediněle mlhavo, jinak oblačno, přechodně až polojasno, pouze ojediněle přeháňky. Postupně bude oblačnosti přibývat na oblačno až zataženo a na většině území s deštěm nebo přeháňkami, místy bouřky. Bouřky ojediněle silné, doprovázené přívalovým deštěm a krupobitím. Denní teploty 18 až 22 °C, na východě až 24 °C.

V úterý lze očekávat oblačno až polojasno, po ránu ojediněle mlhavo, na horách s přeháňkami, ojediněle bouřky. "Na východě území zataženo s deštěm. Ustávání srážek až odpoledne. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 19 až 23 °C," doplnila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí.

Reklama:

Ve středu bude jasno až polojasno, na západě území během dne až oblačno a místy přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 13 až 9 °C, na západě 7 °C. Denní teploty 20 až 25 °C, na východě až 27 °C.

Ve čtvrtek si počasí nachystá polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 20 až 25 °C.

V pátek lze očekávat jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 13 až 9 °C. Denní teploty 21 až 25 °C.

Výhled počasí na víkend

V sobotu bude oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 17 až 13 °C. Denní teploty 23 až 28 °C.

"A v závěru týdne –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ tedy v neděli –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ bude počasí psát podobný scénář, kdy se dá očekávat oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 17 až 13 °C. Denní teploty 23 až 28 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: