Výhled počasí den po dni: Nový týden bude bohatý na srážky a bouřky, hrozí i krupobití

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 5. 2024

V nadcházejícím týdnu se o slovo přihlásí bouřky. "Mohou být doprovázené přívalovým deštěm o intenzitě kolem 20 mm a ojediněle i krupobitím. Vyloučené nejsou ani vzdušné víry, tromby, případně slabé tornádo," uvedla to pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová a připravila výhled počasí den po dni.

Od posledního dne stávajícího týdne lze očekávat oblačno až polojasno, odpoledne na většině území déšť, přeháňky a bouřky. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 19 až 23 °C.

Výhled počasí na nový týden

V pondělí bude polojasno, odpoledne oblačno a na většině území déšť, přeháňky a místy bouřky. Ranní teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 20 až 24 °C.

V úterý lze od počasí očekávat oblačno, během dne další přibývání oblačnosti s deštěm, místy bouřky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 19 až 23 °C.

"Středa nebude mít jiný scénář s rozdílem, že srážky budou ustávat později večer. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 16 až 20 °C," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Ve čtvrtek bude oblačno a místy déšť, přeháňky, ojediněle bouřky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 17 až 21 °C.

V pátek si počasí nachystá oblačno, místy déšť, přeháňky, místy bouřky. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 18 až 22 °C.

Počasí o víkendu

V sobotu bude oblačno, místy déšť, přeháňky, místy bouřky. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 18 až 22 °C. "A v neděli bude oblačno, místy déšť, přeháňky, místy bouřky. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 18 až 22 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz expertka přes počasí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.