Výhled počasí do konce března. Nejvyšší odpolední teploty už budou připomínat jaro

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 3. 2023

Výhledy počasí do konce března vypadají optimisticky. "Žádný výrazný návrat zimy se na nás nechystá. Nejvyšší odpolední teploty už budou připomínat jaro. Deštníky ale občas vytahovat budeme," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

"V neděli bude oblačno až polojasno, během dne na západě a severozápadě území až zataženo a místy přeháňky nebo déšť. Ranní teploty 5 až 1 °C. Denní teploty 11 až 15 °C," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí.

V pondělí bude oblačno, jen přechodně polojasno, místy přeháňky nebo déšť. Ranní teploty 6 až 2 °C. Denní teploty 11 až 15 °C, na východě území až 17 °C.

V úterý lze očekávat oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo déšť. Odpoledne a večer až skoro jasno. Ranní teploty 7 až 3 °C. Denní teploty 12 až 16 °C.

Ve středu si počasí nachystá oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo déšť. Ranní teploty 7 až 3 °C. Denní teploty 14 až 18 °C.

A ve čtvrtek a v pátek zřejmě nejvyšší odpolední teploty vystoupí na 20 °C. "Ve čtvrtek bude polojasno. Ranní teploty 9 až 5 °C. Denní teploty 16 až 20 °C. V pátek bude polojasno. Ranní teploty 9 až 5 °C. Denní teploty 16 až 20 °C. A podobné počasí přinese i poslední březnový víkend a poslední březnové dny – nejvyšší odpolední teploty se budou pohybovat kolem 15 °C a převládat bude oblačno až polojasno, míst přeháňky," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.