Výhled počasí: Konec týdne přinese výrazně nadprůměrné teploty, následně se ochladí a zasněží, říká meteoroložka

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Martina | Redaktorka a korektorka
[email protected]
Publikováno: 8. 2. 2024

Konec týdne přinese výrazně nadprůměrné teploty. "Od jihu sem bude kolem oblasti nízkého tlaku vzduchu proudit velmi teplý vzduch a v sobotu se nejvyšší teploty zastaví na jižní Moravě až na 16 °C," upřesnila svou předpověď pro nejbližší dny konzultantka počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz a dále nastínila, jaký bude začátek nadcházejícího týdne.

Čtvrteční ráno přináší velké teplotní rozdíly. "V 8 hod hlásí Liberec 0 °C, České Budějovice 7,8 °C. Jinak bude zataženo až oblačno a místy déšť, na severu území zpočátku dne od středních poloh sněžení. Denní teploty 5 °C na severu až 13 °C na jihu území," přiblížila dnešní hodnoty odbornice přes počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že během odpoledne se na severu začne oteplovat.  

V pátek bude zataženo až oblačno, na severu území ojediněle déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 8 až 4 °C. Denní teploty 9 až 13 °C.

V sobotu je možné se připravit na zataženo až oblačno, přechodně až polojasno. Ranní teploty 7 až 2 °C. Denní teploty 10 až 14 °C, ojediněle na jihovýchodě území až 16 °C.

V neděli bude zataženo až oblačno, občas déšť. Ranní teploty 6 až 2 °C. Denní teploty 10 až 14 °C, pocitovou teplotu bude snižovat čerstvý vítr.

Výhled na další týden

V pondělí si počasí nachystá zataženo až oblačno, občas déšť. Ranní teploty 6 až 2 °C. Denní teploty 8 až 12 °C.

úterý bude zataženo až oblačno, občas déšť, na horách a postupně od vyšších poloh sněžení. Ranní teploty 4 až 0 °C. Denní teploty 4 až 8 °C.

Ve středu lze očekávat oblačno, občas přeháňky, od středních poloh i sněhové. Ranní teploty 2 až -2 °C. Denní teploty 2 až 6 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.