Reklama:

Výhled počasí na celý prosinec: Konzultantka Dagmar Honsová popsala, jak to bude se sněhem a oblevou

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 11. 2021

Rok se blíží do své cílové rovinky. Tou je měsíc prosinec, který ve středu převezme velení na tím, jaké se v jeho jednatřiceti dnech bude odehrávat počasí. Podle konzultantky Dagmar Honsové první meteorologicky zimní měsíc přinese ve svém počátku oblevu. "Ale ne na dlouho. Už druhý adventní víkend bude opět ve znamení zimního charakteru počasí. Jako celek by neměl přinést žádnou výraznější odchylku od dlouhodobého normálu. Jeho průměrná teplota se pohybuje na -1 °C a průměrné srážkové úhrny na 48 mm," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz zkušená meteoroložka a připravila přehled na celý měsíc.

Reklama:

Období od 1. do 10. prosince:

Oblačno až zataženo, pouze přechodně polojasno, občas sněžení nebo sněhové přeháňky. Zpočátku období sněžení pouze na horách, jinak déšť. Postupně srážky dešťové nebo smíšené, přechodně pouze v nížinách. Nejnižší noční teploty 0 až -7 °C, zpočátku období až 4 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až 5 °C, zpočátku období až 7 °C.

Reklama:

Období od 11. do 20. prosince:

Oblačno až zataženo, místy sněžení nebo sněhové přeháňky, postupně v nížinách a středních polohách srážky smíšené, přechodně i dešťové. Nejnižší noční teploty 0 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +5°C.

Období od 21. do 31. prosince:

V první polovině období oblačno až polojasno, občas sněžení, v nížinách déšť se sněhem. Postupně přibývání oblačnosti a sněhové přeháňky na většině území.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: