Výhled počasí na celý říjen: Nadprůměrné teploty do poloviny měsíce, následně se ochladí

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Martina | Redaktorka a korektorka
[email protected]
Publikováno: 29. 9. 2023

Po příjemně letních teplotách, které panovaly během září, vyvstává otázka, zda bude podobné počasí pokračovat i v nadcházejícím měsíci. "Také na startu října bude do Česka proudit teplý vzduch od jihozápadu a v úplném počátku měsíce tak budeme skloňovat letní teploty a teplotní rekordy. Pak nás čeká mírný pokles teplot vzduchu, ale dvacítky to nebudou vzdávat do poloviny měsíce. Chladněji bude jen pod mlhou a nízkou oblačností," prozradila meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, co je možné očekávat od říjnového počasí.

Období 1. až 10. října 2023

Polojasno až oblačno, jen ojediněle přeháňky. Na frontách oblačno až zataženo a srážky četnější. Po ránu a dopoledne místy mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty zpočátku období 13 až 8 °C, přechodně 7 až 3 °C. Denní teploty zpočátku období 20 až 28 °C, postupně 14 až 20 °C, pod mlhou chladněji.

Období 11. až 20. října 2023

Polojasno až oblačno. Ve druhé polovině období přibývání oblačnosti a srážek. Po ránu a dopoledne místy mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 13 až 7 °C. Denní teploty zpočátku období ještě 14 až 20 °C, postupně 12 až 16 °C.

Období 21. až 31. října 2023

Oblačno až polojasno, místy déšť nebo přeháňky. Na vrcholcích hor přechodně srážky smíšené. Ranní teploty 5 až -1 °C. Denní teploty 7 až 14 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.