Výhled počasí na celý týden: Česko čeká opět ochlazení a sněžení

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Petr Horník / Právo / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 12. 2022

Pondělí odstartuje téměř jarními teplotami. "Ani po ránu nebudou teploty klesat pod bod mrazu, v odpoledních maximech naměříme až 7 °C a s výjimkou horských oblastí budou srážky v podobě slabého deště. Postupné ochlazování přijde od úterý, kdy se postupně bude hranice sněžení snižovat do nižších nadmořských výšek. A po ránu při poklesu teplot pod bod mrazu se budou opět tvořit zmrazky nebo lokální náledí. I nadále bude převládat velká oblačnost," upřesnila předpověď počasí pro nadcházející týden meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

V pondělí lze od počasí očekávat zataženo, místy déšť nebo mrholení, na horách déšť se sněhem nebo sněžení. Ranní teploty 5 až 1 °C. Denní teploty 3 až 7 °C.

V úterý bude zataženo až oblačno, místy déšť nebo mrholení, zpočátku dne na horách sněžení, postupně sněžení od vyšších poloh. Ranní teploty 3 až -1 °C. Denní teploty 1 až 5 °C.

"Ve středu si počasí přichystá zataženo až oblačno, místy déšť nebo déšť se sněhem, od vyšších poloh sněžení. Ranní teploty 2 až -2 °C. Denní teploty 1 až 5 °C. A podobný scénář nastane i o den později - tedy ve čtvrtek. Bude zataženo až oblačno, místy déšť nebo déšť se sněhem, od vyšších poloh sněžení. Ranní teploty 1 až -3 °C. Denní teploty 1 až 5 °C," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

V pátek je možné počítat s tím, že bude zataženo až oblačno, místy déšť se sněhem, od středních poloh sněžení. Ranní teploty 1 až -3 °C. Denní teploty 1 až 5 °C.

Počasí o víkendu

V sobotu bude zataženo až oblačno, místy déšť se sněhem, od středních poloh sněžení. Ranní teploty 0 až -4 °C. Denní teploty 0 až 4 °C.

V neděli bude počasí ve stejném duchu - zataženo až oblačno, místy déšť se sněhem, od středních poloh sněžení. Ranní teploty 0 až -4 °C. Denní teploty 0 až 4 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.